Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Új alaplapom Bios-át frissíten...

Új alaplapom Bios-át frissítenem kellene, hogy a régi Procit felismerje gondolom Pendrivról de hogyan?

Figyelt kérdés
2014. szept. 24. 23:36
 1/8 CspCsj ***** válasza:

Még nem láttam, hogy visszafelé frissítették volna a BIOS-ban a processzorlistát, inkább újonnan megjelent processzorok miatt adhatnak ki új BIOS-t.


Viszonylag új alaplapoknál még pendrive sem szokott kelleni, hanem belépsz a BIOS-ba és Easy Flash/EZ Flash vagy hasonló menüpontba lépsz és kiválaszthatod a merevlemez partícióit, azon belül a mappát ahova kicsomagoltad a letöltött BIOS-t és mehet a frissítés. Pár hete Win8.1 alól csináltam is havernak.

2014. szept. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én utoljára már úgy frissítettem biost, hogy windows alatt elindítottam a (hivatalos, ASRock) progit és az megcsinálta magának, ezután csak restart kellett. Ennél egyszerűbbet már tényleg nehéz elképzelni.
2014. szept. 25. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Mivel az alaplapot 1,10-es biossal adták és az 1.30-as bios frissítésben van a régi cpu kezelés ezért kell rá frissítenem gondolom pendrivos módszerrel de ahhoz kell valami progi,hogy egyáltalán kezelje a cpu-t hiszen így el sem indul tehát windows módszer nem használható!

ASRock 960GC-GS FX AM3+ alaplapról van szó és a régi CPU-m:Asrock AMD Athlon™ 64x2 Dual Core 4400+ 3,31 GHz

2014. szept. 25. 08:09
 4/8 CspCsj ***** válasza:
BIOS frissítéshez el kell indulnia, vagyis olyan processzort kell szerezned, amivel a jelenelgi BIOS-szal elindul, esetleg speciális kábelekkel/programmal másik gépról közvetlenül is programozható a CMOS, de ez macerásabb.
2014. szept. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szerintem van olyan program ami CPU indulás nélkül láttatja a pendrivert és onnan frissithető a bios csak nem találom.
2014. szept. 25. 13:55
 6/8 CspCsj ***** válasza:

A processzor támogatási listában az összes processzorhoz az szerepel: All BIOS version, csak az újabb 8 magosokhoz írták: 1.4

[link]


Processzor nélkül csak "kívülről" tudod programozni a CMOS-t, ehhez hasonlóval:

[link]

2014. szept. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
CspCsj köszönöm szépen!
2014. szept. 25. 17:53
 8/8 A kérdező kommentje:
A gyártó honlapján a Bios frissíténél a piros + jelre kattintva képek ugranak fel hogyan kell pendriver-ről frissíteni-lám lőn világosság!
2014. szept. 27. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!