Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen (ingyenes) program...

Milyen (ingyenes) program segítségével tudnám hangrögzítésre használni a számítógépemet?

Figyelt kérdés
Jelenleg nincs pénzem diktafonra, ezért gondoltam arra, hogy a számítógépemet teszem alkalmassá hangrögzítésre. (A google-ban rákerestem, mégsem igazodom el.) A célom nyelvtanulás, mikrofonba mondott szöveget szeretnék rögzíteni.
2010. jan. 21. 09:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%
GoldWave, Nero, általában a hang szerkesztő programok tudnak rögzíteni is. Itt keresgélhetsz [link]
2010. jan. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2010. jan. 21. 10:41
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én az Audacity-t ajánlom. Amatőröknek minden hanggal kapcsolatos műveletre a lehető legösszetettebb és legnagyobb tudású program. És van portable azaz hordozható változata, amit még telepíteni sem kell, csak futtatni. Gyors, nagytudású, ingyenes, hordozható.


[link]

2010. jan. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
39%
Start menü >Minden Program > Kellékek > Hangrögzítő
2010. jan. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Audacity, magyar ingyenes, létezik telepíthető és hordozható (Portable)változata

[link]


[link]

2010. jan. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek!
2010. jan. 21. 21:43
 7/14 anonim ***** válasza:

11:25: próbáltál már életedben a Windows hangrögzítőjével dolgozni? Szvsz nem, mert akkor tudnád, hogy a felvételi limit max 1 perc, és semmit sem tudsz vele kezdeni, azonkívül, hogy WAV-ban elmented.


Amiket mi ajálnottunk (Audacity), azzal szerkeszteni is tudja, olyan luxusdolgokat, mint a fölösleges szünetek levágása, normalizálás, zajszűrés, erősítés, fadelés, sőt,ha egy ingyenes plugint feltelepít hozzá, MP3-ban is el tudja menteni, ami ugye elégséges, főleg, ha nyelvtanulásról van szó.


Ha hallgattál volna...

2010. jan. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
9%
Én használom a beépített hangrögzítőt ha úgy van. Nálam 9 órányi hanganyagot lehet vele egyszerre felvenni. Szerintem ez elég. És *.wma-ba ment elég jó minőségben. Ne akarj már okosnak tűnni kérlek.
2010. jan. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kérlek szépen, milyen operációs rendszert használsz? Vistát? Win7-et? Mert az XP-s hangrögzítő csupán az általam említett paramétereket tudja.


btw, azonkívül, hogy felveszel vele 9 órányi hangot és wma-ban (most röhögjek) elmented, tudod vele a hangot szerkeszteni, b+?!! Szerinted mire jó egy olyan program, amivel nem tudsz utólag belenyúlni a hangba? Az mennyivel jobb, mint az én 10 000 Ft-os MP4 lejátszóm, ami diktafonként is használható, de ha szerkeszteni akarom a felvett hangot, át kell töltsem számítógépre.


+ Mutass már nekem hordozható WMA lejátszót! Az MP3 elterjedtebb egy cseppet, szerinted nem? Melyiknek formátumnak jobb a tömörítés arány/minőség indexe? A WMA-nak, vagy az MP3-nak?! Az elektronikai készülékek többségükben melyik formátumot támogatják? Az MP3-at mind, a WMA-t csak néhány.


Ne akarj már túl okosnak látszani!


Az ingyenes megoldások közül az Audacity a legjobb. Azért ajánlottuk azt, mert az elérhető, könnyen kezelhető, és nagy tudású. Ha profi programra lenne szükség, akkor az Adobe Auditiont ajánlottam volna, csak éppen az drága.


Felejtsd már el a Windows beépített alkalmazásait! A hangrögzítőt, videoszerkesztőt. Játékra jó, munkára nem. Akármennyit fejlődtek is az évek során. Nem is céljuk, hogy felvegyék a versenyt akármelyik félprofi alkalmazással. Csak grátisz!

2010. jan. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Windows - XP

Hang - Hangrögzítő

Súgó > Témakörök

A hangrögzítő segédprogram használata

XP Hangrögzítő – áttekintés

A Hangrögzítő segítségével hangok rögzíthetők, keverhetők, szerkeszthetők és játszhatók le. A hang más dokumentumba is beszúrható vagy ahhoz csatolható. A tömörítetlen fájlok az alábbi módon módosíthatók:

• Hang hozzáadása fájlhoz

• Hangfájl részének törlése

• A lejátszási sebesség módosítása

• A lejátszási hangerő módosítása

• A lejátszási irány megváltoztatása

• A hangfájl típusának módosítása vagy átalakítása

• Visszhangosítás

Megjegyzés

• A hangrögzítéséhez mikrofon szükséges.

• A felvett hangok tárolása hangfájlként (.wav) történik.

... gyakorlatban, tapasztalatom szerint, a folyamatos felvétel ideje: max. 60 mp.

A 60 mp. letelte után, a felvétel gombra kattintva, újból indul a 60 mp…. És így lehet folyamatos?? hangfelvételt készíteni, 60 mp-es szakaszokban!

2010. jan. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!