Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan program ami folyamat...

Van olyan program ami folyamatosan kimutatja hány dpivel megy az egér? (érthetőbben lentre írom)

Figyelt kérdés
Nem az egér programja álltal kimutatott dpire gondolok. Azért kéne ilyen program, mert ha beallitok mondjuk 450dpit úgy érzem, hogy 800al megy. Az egergyorsitas kivan véve. Jatekoknal zavaró tud lenni. Nem kapom vissza a pontossagot és fogalmam sincs mi okozhatja ezt a problémát.

#egér #dpi #egérgyorsulás
2014. okt. 1. 08:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Minél nagyobb a dpi, annál pontosabb, én szerintem...

Ha jól értem, te fordítva gondolod.


Az egérgyorsítást hol kapcsoltad ki?

(Nekem asszem az egér programjában és a Windows Vezérlőpultjában is lehet állítani.)

Illetve a játékokban is lehet állítani az érzékenységet általában.

2014. okt. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Úgy képzeld el, hogy gyorsulas van az egérben és kihagyja a kepkockakat. Amúgy nem pontosabb az egér a dpitol én ugytudom.
2014. okt. 1. 08:38
 3/8 anonim ***** válasza:

A kurzor sebességét vissza kell venni, pontosabb magasabb DPI-n.

Ezt úgy képzeld el, mintha fotózná a felületet maga alatt, minél nagyobb képet csinál, annál jobban tudja kiszámolni, hogy ténylegesen milyen irányba mozdul el. Viszont nagyobb DPI-nél megnő a kurzor sebessége is, ezt vissza kell venni.

2014. okt. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Minél nagyobb a dpi, annál pontosabban tudja kiszámolni a "megtett utat". Azaz annál kisebb lesz az egység. És minél kisebb az egység, annál pontosabb szerintem...


Szerinted a gamer egerek miért több ezer dpi-sek szemben a 2-3 ezer forintos egerekkel, amik jó, ha 800 dpi-sek?


Az ugrálás is inkább kis dpi esetén jön elő...

2014. okt. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom hogy attól még nem pontosabb az egér hogy magasabb a dpi,sőt a legtöbb inkább pontatlanabb.

Tesztprogram: Enotus_MouseTest-re keress rá

2014. okt. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Alacsony sensitivityvel kell jatszani nagy egerpadon ahogyan a profik is teszik és ehhez 450dpi az ideális, de nálam 450 dpinel még az egérpad felét sem kell hasznalnom. Attól kisebb dpit nem tudok állítani. Ettől jobb példát nemtudok felhozni hogy értsétek mi a gond az egérrel.:-)
2014. okt. 1. 10:30
 7/8 anonim ***** válasza:
de két érték van.. az egyik a mintavételezés mérete, a másik az ehhez tartozó kurzor sebesség. Az, hogy te mekkora részét tudod kihasználni csak a kurzor sebességtől függ nem a mintavételezéstől. A gamer egerek szoftverében általában különféle preset-eket hozhatsz létre és az egyes dpi értékekhez a kurzos sebességét is beállíthatod.
2014. okt. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Megnézem majd. Mindenesetre régen sem állítottam semmit az egér szoftverében és jól működött. Egyszer meg azon kapom magam hogy csuklóból mozgatom a 450dpit..
2014. okt. 1. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!