Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Bajnokság adatainak tárolása,...

Danuka1990 kérdése:

Bajnokság adatainak tárolása, menedzselése Táblázatkezelőben. (Excel) Milyen képletet/függvényt tudok használni a táblázat egyik munkalapján két cella automatikus kitöltéséhez?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy Excel-es (Táblázatkezelős) kérdésem lenne. Egy dokumentumban egy bajnnokság adatait tárolom. Több fülöm (munkalapom) van benne, ezek pedig a következőek a logika mentén sorrendben:

-Csapatok: Ezen a lapon tárolom a bajnokságban induló csapatokat (nyílván azért, mert a csapatokat a legtöbb munkalapon innen hivatkozva oldjam meg, hogy csak egyszer kelljen átírnom a csapat nevét!)

-Bírók: A bírók neveit tárolom, hasonló módon, mint a csapatokat.

-Mérkőzések: Ebben a munkalapban tárolom a bajnokság összes találkozóját, benne az időpontok, a két résztvevő csapat (külön a hazait és a vendéget), a találkozó eredményét (pontokban), valamint feltüntetem a Bíró nevét és a mérkőzés során megírt jegyzőkönyv sorszámát.

-Összetett: Ezen a munkalapon tárolom a bajnokság csapatainak elért eredményét, a pontverseny állását. Rögzítem azt, hogy a csapat melyik csoport hányadik helyén foglal helyet; hány mérkőzést játszik a szezon során, ebből hány hazait és vendéget; ebből hány fordulót (találkozót) játszott már le; az eddigi győzelmek, döntetlenek és vereségek száma; az eddigi találkozóin a csapat által szerzett és kapott pontok; valamint az elért pontszámot.

-Szezon-csapatoknak: Ezen a munkalapon pedig feltüntetem egy adott csapatoknak a mérkőzéseit . Feltüntetem rajta az időpontot ("Időpont"); azt, hogy otthon, vagy vendégként játssza a találkozóját ("H/V"); hogy ki ellen ("Ellenfél"); a találkozó eredményét (Külön a csapat, és az ellenfél pontszámát), valamint a játékvezetőt ("Játékvezető") és a jegyzőkönyv számát ("Jegyzőkönyv kódszáma").

Ezutóbbi munkalapban kellene a segítség.

Amiket manuálisan kitöltök, ha nincs más lehetőség, az az "időpont" lenne. A "Játékvezető" és a "Jegyzőkönyv kódszáma" oszlopokat pedig az időpont + az ellenfél oszlopok alapján kikeresném a "Mérkőzések" munkalapból a megfelelőt. Amit viszont nem tudtam megoldani, az az, hogy hogyan tudom képlet/függvény alapján a "H/V" és az "Ellenfél" oszlopokat megoldani? A "H/V" oszlop mezőibe a "H" betűt várnám, ha otthon játssza az adott találkozóját, a "V" betűt, ha vendégként. Ez még asszem Ha és Fkeres függvényekkel meglehet oldani, de az Ellenfélbe szeretném, ha kikeresné a csapat ellenfelét az adott mérkőzésre. Ki tudnátok találni nekem erre valami megoldást? Nehézség a probléma megoldásában, hogy egy időpontban két, vagy több találkozót is lebonyolítunk, tehát a kikeresésben nem elegendő az időpont, ami egyébként szintén két cellából van, mert így könnyebb volt felvenni az adatokat.


Köszönöm segítségeteket!



2014. okt. 3. 22:57
 1/4 Tengor ***** válasza:

Ahogy Wordben lehet táblázatot kezelni, úgy Excelben is lehet adatbázist: lehet, de csak nehéz, körülményes, kerülőutakat kell keresni és még csak nem is szép.

Miért nem ismerkedsz össze az Access-szel?

2014. okt. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Kőváry Orsolya ***** válasza:

H/V probléma: Nem írtad, hogy van-e rubrika a mérkőzés helyszínének (pl. város) Hasznos lenne, mert mindkét ötletemhez használható. =HA(mérkőzés helyszíne="a mi városunk";"H";"V")

=HA(dátumcella="adott nap";ÉS(mérkőzés helyszíne="adott város";ellenfél cella)

2014. okt. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Az első válaszadónak üzenem, hogy de, ismerem az adatbázist, és ez igencsak jó ötlet, csak az a problémám vele, hogy van benne az excelben egy táblázat, amiben kiszámoltam, hogy ki kivel találkozik, és melyik körben. Ez egy olyan táblázat, amit Access-ben nem lehet megoldani sajnos. Ellenben az Excel-ben vannak adatbázisfüggvények, mely viszont megoldhatja a problémát.

A másik válaszadónak: Kíváló az ötlet, hogy a várost is letároljam, így ha nem jön össze az első megoldás, akkor ezzel oldom meg. Csak megjegyzem, hogy van egy városom, ahonnan több csapat jelentkezett. De az AND függvénnyel úgy is megoldhatom. Köszönöm a válaszokat!

2014. okt. 4. 17:34
 4/4 A kérdező kommentje:
Ja, és még egy probléma az első válaszadónak: Ezt a fájlt, hogy a bajnokságot végig tudják követni, a csapatok számára ki fogom adni. Így ezt úgy szeretném megoldani, hogy minden érdekelt, még az is, aki nem járatos az Excelben, az is tudja használni, és könnyen megtalálhassa azt, amit ő keresett. Ettől függetlenül még egyszer köszönöm válaszát!
2014. okt. 4. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!