Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel táblázat sok munkalapját...

Excel táblázat sok munkalapját hogyan másolhatom gyorsan és egyszerűen egyetlen egy munkalapra?

Figyelt kérdés

Csak adatokat tartalmaznak, képleteket nem, tehát ilyen szempontból egyszerű lenne a dolog.


A táblázat munkalapjain egy iskola diákjai vannak felsorolva a tanulmányi eredményeikkel és egyéb adatokkal. Minden munkalapon egy osztály van.


És most szükség van egy olyan táblázatra (munkalapra), ahol az iskola összes diákja fel van sorolva ezen adatokkal, majd rendezve más szempontok szerint (és nem osztályonként...).


Lehet olyat csinálni excelben, hogy ezt a rengeteg külön munkalapot (osztályt) kijelölöm és valami módon egy következő üres munkalapra másolom egy paranccsal? Ha igen, milyen parancs, milyen menüben, stb...???

Nagyon sok osztály van, és nagyon lassú egyesével belemenni minden munkalapra, kijelölni és a lista végén lévő üresbe másolni...


Tud valaki segíteni?



2014. okt. 2. 09:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha értesz esetleg angolul, itt egy megoldás:

[link]

2014. okt. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Kőváry Orsolya ***** válasza:

Angol és makrótudás nélkül, nem egy paranccsal ugyan, de megkönnyítve:

Egybefüggő táblázatot felesleges egerezés nélkül a Ctrl+A billentyűkombinációval tudod gyorsan kijelölni. Ctrl+C-vel vágólap, átlépés az egyesítő fájlba, Ctrl+End-el a táblázat utolsó sorának utolsó cellájába ugrik, Home billentyűvel a sor elejére ugrik, és beillesztheted a vágólap tartalmát.

2014. okt. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Orsolya úgy tűnik nem értetted, pont ezt a másolgatást és egyik lapból a másikba való lépkedést szeretnénk kiiktatni...


Első köszi, megnézi majd egy kollégám, hogy mi ez, én inkább németül tudok.


Valószínűleg ezt megcsinálom másolgatással, viszont várható még hasonló feladat a jövőben, ezért ha bárki tud megoldást, később is írhat, és másnak is jól jöhet... Köszi.

2014. okt. 4. 21:25
 4/7 Kőváry Orsolya ***** válasza:
De, értettem, de pont azt írtam, hogy ez ugyan másolgatás, de kissé megkönnyítve.
2014. okt. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Már ne is haragudj, de mi itt a "megkönnyítés"??? (Kb.leírtad azt, amit jelen állás szerint leggyorsabbként alkalmazunk. Semmivel nem mentünk előrébb.)


De ha már itt tartunk, írtad, hogy " átlépés az egyesítő fájlba"...

Leírnád, hogy amikor benne vagy egy másolandó munkalapban, már kijelölve és vágólapon a másolnivalóval, akkor ezután innen HOGYAN lépsz át az egyesítő munkalap (munkalap és nem fájl, de ez már részletkérdés), végére EGYETLEN paranccsal és úgy, hogy közben NEM használod az egeret?


Ha ezt tudod, már lenne minimális mértékű könnyítés, rengeteg munkalapos táblázatoknál perceket jelenthetne. Ez is valami lenne, ha lenne.

Viszont mégiscsak ésszerűbb lenne egy kijelölgetés mentes megoldás a munkalapok egyesítésére. Próbáld csak elképzelni, ne 10-20 munkalapot képzelj el, hanem több százat...!

2014. okt. 6. 08:00
 6/7 anonim ***** válasza:

#1 vagyok


Kérdező: nem írtad le, eddig mivel próbálkoztatok, tehát teljesen ésszerűtlen dolog ezért lehordani Orsolyát. Gondold csak végig. Segíteni jött ide, ahogy én is.


Munkalapok között CTRL + PAGE UP, PAGE DOWN-al tudsz váltogatni billentyűzeten. De ha külön munkafüzetet nyitsz meg, akkor ALT+TAB-al tudsz váltani ablakok között (ez Windows dolog). Utóbbit érdemesebb alkalmazni, mert akkor tényleg egy (vagy kevesebb) leütés a váltás.


Egyébként nem hiszem, hogy nincs a suliban egy angol tanár, vagy nem ismeritek a Google Translate-et, amivel 5 perc alatt ne értelmezhetnétek a linkemet, amin a megoldás van...


Makrók nélkül úgy sem úszod meg, ideje kipróbálni.

2014. okt. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
* a "vagy kevesebb"-et persze úgy értem, hogy egynél több, de a PG UP/DOWN módszeresnél kevesebb
2014. okt. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!