Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Bad Sector-ra ne írjon semmi...

Bad Sector-ra ne írjon semmi adatot megoldható?

Figyelt kérdés

Van pár hibás szektor a vinyón, és többször előfordul hogy adatot ráír majd elfelejti vagy megszakad egy letöltés stb.


Azt szeretném hogy ha lehetséges, hogy megjelölje egy program a hiba helyét és azt íráskor kihagyja, vagy körülzárja valahogyan és a jövőben ne vegye figyelembe.


Van erre program?

Ja igen, Ubuntu 14.04 alatt.


u.i.

Tudom hogy cserélni kell a vinyót, fogom is amint tudom, de addig is szeretném használni :)



2014. okt. 4. 15:24
 1/8 defi@nt ***** válasza:
Szerintem jobban járnál, ha kicseréltetnéd a bad-es területeket a winyó redundáns csereterületével és így semmilyen program nem "akarna" már rájuk írni. Linuxos progit nem tudok, de live CD-ről is megoldhatod valamelyik régebbi verziójú Hirens-el. Olyat keress (már persze, ha akarsz, csak javaslat) amelyiken még rajta van a "Hddregenerator" nevű program. Nem kell telepíteni, meg semmit és pendrive-ra is ki lehet tolni. Nekem már pár winyómat megmentette így, ezzel az átmágnesezős/áthelyezős megoldással. Kár hogy a winyók még nem tudják automatikusan. Pedig mindegyiken van egy ilyen 10-20 gigás redundáns rész direkt erre. Na ez a "hddregenerator" pont ezt csináltatja meg velük lényegében. Megjelöli és kiiktatja a hibás szektort (ha valóban hardveres és nem csak szoftveres/lásd: windows megoldása, jelölgetései indokolatlanul) és felcseréli jó szektorokkal a tartalék részről. Sok sikert
2014. okt. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Már megtörtént a csere, el is fogyott gondolom de egyelőre még nincs pénzem újat venni...


LIVE-os megoldásban a HDD Regenerator 2011-et próbáltam már, de az csak javítja ha tudja, ha nem akkor otthagyja és sajnos az Ubuntu ír rá továbbra is.

2014. okt. 4. 18:53
 3/8 defi@nt ***** válasza:
Én (és a smart/hddsentinel) nem így tudom és most is egy ilyen winyóról írok, de ahogy gondolod. Persze ha az okot nem szünteted meg, akkor újabbak keletkeznek rajta és arra hiheted azt, hogy "megpróbálta javítani, de nem sikerült"
2014. okt. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
a HDD Regenerator végigment rajta többször, és mindig maradt olyan amit javíthatatlannak írt ki, majd későbbi ellenőrzésnél ismét ugyan azon szektorokra hibát írt ki, szó mi szó nem javította
2014. okt. 4. 19:50
 5/8 A kérdező kommentje:

Hard Disk Sentinel

sajnos nincs Ubuntu alatt, még a Win-es korszakomban találkoztam vele, ismerem a programot :)

2014. okt. 4. 19:51
 6/8 defi@nt ***** válasza:

Csak azért említettem meg, mert az kijelzi/listázza hány hibás szektor lett tartalék területre áthelyezve és mennyi van jelenleg, ha van egyáltalán. De mondom, ha az "okot" nem szünteted meg, akkor minden további küzdés csak kozmetikázás lesz, mert keletkeznek új bades részek. És ez az ok sok esetben egyszerűen a winyó nyákon lévő érintkezősor (amin keresztül végülis "kommunikál") oxidálódása. Ha erről eltávolítod a nem vezető oxidréteget és ráereszted a hddregeneratort, hogy a meglévő bad sectorokat kicserélgesse, akkor még egy jó darabig tudod használni a winyót. Legalábbis addig, míg nem szerzel másikat. Nem tudom mennyire enged az oldal linkelgetni, ennyire még nem vágom az itteni szisztémát, de megpróbálom megmutatni miről beszélek.


Ilyen az oxidált: [link]


És ilyen az egyik rész lecsiszolva összehasonlításképp:


[link]


Nem tudom mennyire látszik, vagy az oldal egyáltalán engedi e.. majd kiderül

2014. okt. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Akkor lényegében a "winyó nyák" a winchester-en lévő fémes felületek?

ezeket rendszerint memóriákon át szoktam tisztítani, winyón mé nem tettem, de rá fogok nézni az érintkezőkre és a panel felületére is.


Egyébként 3,5-ös laptop vinyóm van

2014. okt. 5. 20:27
 8/8 defi@nt ***** válasza:

A kérdést nem teljesen értem, de ez a képen pl. egy 750-es seagate desktop winyó nyákja az érintkezőkkel. Pár elvetemült csavarral van rögzítve gyárilag és a legszebb az egészben az, hogy alatta (körben) van egy szivacsos szigetelő anyag, aminek eredetileg az lenne a feladata, hogy amennyire lehet védje azt a 2 érintkezősort a levegőtől és a párától, hogy minél később oxidálódjon. Namost seagate volt olyan kedves, hogy ezt a szivacsot megszokásból otthagyta, viszont azokon a részeken, ahol ez a szivacs körbeölelné az érintkezőket: kivágta. Úgyhogy kb. dísznek van, mert amúgy semmi más "védenivaló" nincs ezen a kettőn kívül. Hát nem édes?


Na szóval a lényeg az, hogy az oxidréteg nem vezet, hanem szigetel, így a winyó működésében előbb-utóbb valamilyen hiba fog jelentkezni, akadozik az áramellátás, vagy rosszul értelmez parancsokat és a fej össze vissza ugrál (a szóbanforgó winyó pl. rendesen kattogott már és a bios-t is kiakasztotta már a post screen-nél) Mióta megtisztítottam (vagyis polirpapírral lecsiszoltam rendesen működik hddregenerator után. Persze a smart-ban ugyanúgy szerepelnek a detektált hibák és a sentinel is 6 napot ad neki az életből (ezek alapján) vagy három hete. A laptop winyónál hasonló érintkezősor van, de kevésbé masszív a háza (óvatosabban kell, "nyomkodásmentesen" csinálni) meg persze speckó csavarhúzóval szedhető le róla a nyákja, ha egyáltalán leszedhető.

2014. okt. 6. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!