Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem települ fel a...

Miért nem települ fel a Windows XP? (lényeg lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy gépem amibe SATA HDD fut... Nincs rajta semmi Rendszer de fel akartam rá tenni a win xp-t. Csináltam bootolható pendriveot ami működött is mikor beállítottam ,h arról bootoljon. Ugye az XP-nek 2 része van telepítéskor. Elíndítottam az elsőt de amikor végzett a driverekkel nem engedte kiválasztani a partíciókat ,hogy hová telepítse vagy hasonlók hanem Windows NT után fekete kép van és a bal felső sarokban villog egy fehér kötőjel ami sosem tölt be... Gondoltam rossz a pendrive de nem! Másik gépen működött. Mi lehet a gond? Van 3 vinyóm is és egyiken sem akar működni.
2014. okt. 8. 10:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia.


WinXP telepítő alapból nem kezeli az AHCI, és RAID módú HDD vezérlőket. Vagy kikapcsolod ezeket a BIOS-ban, vagy (ha ez nem lehetséges) akkor a telepítő indulásánál F6 gomb nyomogat, és floppy-n be lehet neki adni a gyártó oldaláról leszedett eszközillesztő szoftvereket. Ha nincs floppy akkor sajna csak a Windows telepítő CD újragyártásával és driver lemásolásával tudod feltelepíteni a XP-t.

2014. okt. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 P.O.C. ***** válasza:

AZ AHCI probléma általában kék halált ad, vagy egyszerűen kiírja telepítő hogy nem talál merevlemez a gépben.

De persze attól még lehet ez is.

2014. okt. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

RAID típusú "sajnos"... BIOS-ban átallitottam de akkor nem ismerte fel a merevlemezt... Floppy nincsen a gépbe szóval csináltam új telepito-T pendrivera de ,hogyan tegyem rá a drivert? Ha F6-t nyomok kéri a telepítő lemezt ami ugyebár pendrive szóval nem olvassa es

kéri ,hogy tegyem be újra (bocsi ha sok a hiba telefonon írok)


kéri ,hogy helyezzemhiába nyomom

2014. okt. 8. 16:30
 4/5 P.O.C. ***** válasza:
Ha nincs a BIOS -ba IDE kompatibilis üzemmód, akkor bele kell integrálni nLite -al a drivert sajnos.
2014. okt. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Van IDE beállítas ami jelenleg "enable" így van SATA 0,1,2,3 ... De így nemműködött... Gondoltam arra is ,hogy win7 de hát 512Mb ram karcsú hozzá a Vistat inkább hagyjuk szóval marad az XP a windowsok közül
2014. okt. 8. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!