Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha Excelben készítek egy házi...

Kőváry Orsolya kérdése:

Ha Excelben készítek egy házi költségvetést és minden sorban folyamatosan görgeti, hogy hol mennyi az egyenleg, hogy tudom áthivatkozni a következő lapra az utolsó kitöltött sor tartalmát mint nyitó egyenleget?

Figyelt kérdés

Mivel az egyes hónapokban nem ugyanannyi tételt rögzítek, tehát nem tudom beállítani, hogy az X-edik sorból vegye az adatot, mert a következő hónapban lehet ott már nem lesz semmi, vagy még nem a hó utolsó tétele lesz.

Köszönöm



2014. okt. 8. 22:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Pontosat nem tudok mondani, de adok tippet, én hogyan indulnék el. :) Egyrészt van olyan függvény, hogy DARAB, ezzel le tudod kérdezni a sorok számát is egy 1 oszlopos tartományban, ha minden cella ki van töltve. Másrészt azt hiszem az INDEX függvénnyel lehet megcsinálni, hogy megadsz egy tartományt és benne egy koordinátát, hogy melyik celláját szeretnéd visszakapni. Kombinálva a kettőt (sor koordinátának DARAB), meg tudod szerezni az utolsó cellát. :)
2014. okt. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok


Kipróbáltam, működőképes az ötlet:

=INDEX(A1:A31;DARAB2(A1:A31);1)

2014. okt. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Szuperül működik, köszi. Jó ez a kérdezési lehetőség, mert már nem láttam a fától az erdőt :)
2014. okt. 9. 07:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!