Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hiba Photoshop fájlok megnyitá...

Hiba Photoshop fájlok megnyitása közben?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy amikor Photoshop-ban meg szeretnék nyitni egy fájlt az Adobe Bridge segítségével akkor mindig feldob egy hibaüzenetet amely így szól: "A Windows nem találja a D:\[a Photoshop telepítési helye] fájlt. Ellenőrizze, hogy helyesen írta-e be a nevét, majd próbálkozzon újra.". Ezzel mit lehet kezdeni? Fontos, hogy nemrég áthelyeztem a Photoshop programot egy másik mappába és azóta nem találja.

2014. okt. 11. 12:12
 1/6 tabaki ***** válasza:
És ez az idétlenség hogy jutott eszedbe? Mire való a telepítés, ha szerinted akárhova teszegetheted? Tedd vissza a régi (vagy azonos című) mappába, és bizakodjunk.
2014. okt. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget. Igazából az áthelyezésre azért volt szükség mert már túl sok fájl gyűlt össze egy mappában és elég nagy lett ott a zűrzavar ezért egy kicsit átrendeztem és külön mappába tettem a programokat. De most, hogy visszahelyeztem már működik. Még egyszer nagyon köszönöm a segítséget.
2014. okt. 11. 22:44
 3/6 tabaki ***** válasza:
100%

Telepítéskor a rendszer gondosan följegyzi a programok elérési útvonalát, ami nagyon hasznos például, ha a programok kommunikálni akarnak egymással -- ráadásul az Adobe-termékek igencsak akarnak. Ha te a bejelentett címükről a nyilvántartás módosítása nélkül máshova költözteted őket, akkor a rendszer azt hiszi, hogy továbbra is a helyükön vannak, és csak az elérési kísérlet közben derül ki, hogy a címzett ismeretlen.

Ugyanezen ok miatt nem szabad a telepített programokat egyszerűen törölni, ha már nem kellenek, hanem csakis uninstallálni (általában a Vezérlőpultból). Akkor ugyanis a megfelelő program egy a telepítéskor összeállított hosszú lista alapján csaknem minden változtatást helyreállít.

2014. okt. 12. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tájékoztatást. Viszont egy olyan kérdésem lenne, hogy a nyilvántartásban át tudom írni a címeket?
2014. okt. 12. 10:19
 5/6 tabaki ***** válasza:
100%

Tapasztalatok nélkül nemigen. Elsősorban a registry-nek nevezett központi adatgyűjtemény módosításáról van szó. Ez a beépített Regedit programmal könnyen végrehajtható -- ha értesz hozzá. Egyébként viszont egyáltalán nem nyilvánvaló a működése, úgyhogy -- tekintettel a registry különösen jelentős szerepére -- ismeretek hiján csak a rendszer működésképtelenné tételéhez jelent könnyű és egyenes utat.

Szerencsésebb megoldás, ha az egész Photoshopot uninstallálod, és az újratelepítéskor nem csak leokézod, hanem előtte meg is adod a telepítés helyét. De ezzel a jótanáccsal kapcsolatban van bennem némi bizonytalanság, ugyanis nem tudom, hogy az Adobe programjaid hogyan kerültek a gépedre, hogyan aktiváltad őket -- tehát az uninstallálást csak akkor válaszd, ha egészen biztos vagy benne, hogy az újratelepítés is menni fog.

2014. okt. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a sok segítséget. (Ment a zöld kéz)
2014. okt. 12. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!