Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hol lehet beállítani a fájlok...

Hol lehet beállítani a fájlok társítását akkor, ha az operációs rendszer nem ismeri fel normálisan azt? (Tehát hogy nem jelenik meg az a felugró ablak, ahol a listán lévő vagy a külön kikeresett programok szerepelnek).

Figyelt kérdés
Windows 7, a fájltípus pedig ".orc" ("Might & Magic: Heroes VI"-hoz tömörített adatfájl)

2014. okt. 13. 15:11
 1/3 Tengor ***** válasza:
Jobb gombbal katt a fájlra és Társítás.
2014. okt. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Lajos54 ***** válasza:

Szerintem itt van egy kis félreértés! Ha egy programhoz (tehát jelen esetben a játékhoz) tartozó adatfájlról van szó, azt a programnak kell kezelnie, vagyis amikor szüksége van rá, akkor keresi meg. A társításnak akkor van jelentősége, ha olyasféle dolgokról van szó, mint mondjuk egy kép(fájl), amit társítok mondjuk egy képnézegetőhöz. Ezáltal, ha megnyitom két kattintással, akkor a társított képnézegetőt nyitja meg, az pedig megjeleníti a képet.

Vagy azt akarod, hogy az adatfájlt indítod el, és az nyissa meg a játékot? Ebben az esetben alkalmazd az előttem szóló által leírtakat.

2014. okt. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A sima "Társítás" parancsra hibaüzenetet ír ki, miszerint "A fájlhoz nincs a művelet végrehajtásához szükséges társított program...". Korábban sikeresen társítottam ezeket a tömörített adatfájlokat egy "orc2zip" programmal, amivel kitudtam bontani a tartalmukat, de miután 2.0.-ról 2.1.1-re frissítettem a videojátékot, már nem engedi. Az alapértelmezett programokban lévő "Fájltípus vagy protokoll társítása adott programhoz" menüben megjelenő listán pedig nincs az "orc" fájltípus.
2014. okt. 13. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!