Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdeklődenék, hogy jól cseleks...

Érdeklődenék, hogy jól cselekszek-e, hogy ha vírus van a gépemen (rengeteg felugró ablak, a rendszer sokszor üresjáraton 96%-on, meg antimalware programok sokszor 50% felett zabálják a memóriát stb. ), nem vírusirtót vennék, hanem egy új merevlemezt?

Figyelt kérdés
Mindezt azért tervezem, mert a vindózom olyan mértékben sérült, hogy szükség lenne egy helyreállítóprogrammra is. Nos, igen a kérdés, hogy miért nem telepítem újra a vindózot. Nos azért, mert azt hallottam, hogy sokkal bonyolultabb, mint a linuksz telepítése. A kérdésem, hogy ezzel megoldóda-e a probléma? Linukszot tennék rá.

2014. szept. 5. 14:20
 1/9 halalfalo ***** válasza:

Telepítsd újra a win-t. Konkrétan:

Next, Next, Kiválasztod a "C"-t, Next, Install.

Kb. ennyi, persze nem ilyen sorrendben.

2014. szept. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ha ennyire vírusos akkor töröld az összes partíciót majd oszd ki újra, és telepítsd újra a windowst így visszateheted a windowst de ha ugyan ezt megcsinálod csak linuxal akkor is jó lesz
2014. szept. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én meg hallottam egy némától, hogy egy vak látta a sántát futni. Próbáld ki magad, aztán rájössz, hogy nem nehéz Windows-t telepíteni.
2014. szept. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 HUN_Sector ***** válasza:
Vírusirtót nem kell venned, mert nagyon jó ingyenes verziók is vannak már, amik mindent tudnak. Csak két példa: avira és avg. Vagy ha járatod valamelyik számítástechnikai magazint (pl pcguru, vagy gamestar), abban is vannak szoftverek, sőt, havonta ESET NOD32 kódok.
2014. szept. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Tom Benko ***** válasza:
A Linux telepítése elég egyszerű, de a winé sem nehezebb. Csak el kell olvasni és átgondolni.
2014. szept. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Dehogy bonyolultabb a linux telepítése, én a linux mint 17 cinnammon ajánlom 32-bit akkor ha csak 2GB ram van a gépedbe ha több akkor 64-bites verziót válaszd válaszd.

[link]


Meg itt egy telepítési útmutató. (Egy régebbi verzióról, de szinte úgyan az a telepítésük)

Ha van még kérdésed írj privátban.

2014. szept. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2014. szept. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat
2014. szept. 6. 11:45
 9/9 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy végülis veszek egy másik merevlemzt, meg egy ssd-t, és akkor a windows megy az ssd-re, minden egyéb az új hddre, és a mostani hdd-mre pedig menne egy linux.
2014. szept. 6. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!