Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik programmal gyorsíthatná...

Melyik programmal gyorsíthatnám fel a gépet?

Figyelt kérdés

Eléggé lessú a gépem, Windows 7 van rajta. Szeretném kicsit felgyorsítani, kitakarítani. Hellottam az Advanced Systemcar programról, ez mennyire hatékony, és biztonságos?

Használtam a PC Speed Up-ot valamikor, de úgy tudom, ez nem annyira biztonságos, törölhet olyan fájlokat is, amiket nem kellene. Eddig jól müködött a gépem, csak egy ideje kezdett belassulni, főleg a Firefox böngészőm, de úgy általában az egész is, ezért gondoltam erre a programra.


2014. okt. 17. 11:23
 1/7 anonim ***** válasza:

gyorsabb hardverekkel. ;-)

nem gyorsítani tudod, hanem a feleslegesen futó folyamatokat kikapcsolni.

Ez olyankor hoz eredményt ha nagyon kevés RAM van a gépe, és hamar lapozó fájlra kezd tempelni.

Ha lassú HDD, CPU, RAM, VGA a gond, nincs csoda program.

2014. okt. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Tengor ***** válasza:
Windows telepítővel lehet felgyorsítani. Mindent törölsz és újrahúzod a win-t. Az ilyen csodaprogramokat kerüld messzire, pont a kevésbé hozzáértőket akarják velük behúzni!
2014. okt. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A gépem teljesítményadatai:

Processzor: AMD Athlon(tm) 64 Processor 3200+, Memória (RAM)3,00 GB, Rendszer típusa 64 bites operációs rendszer, Összes merevlemez-méret 931 GB

Lemezpartíció (C:) 57 GB szabad (98 GB összesen)

Lemezpartíció (D:) 748 GB szabad (834 GB összesen)

. Még egy éve sincs, hogy felraktam a Windows 7 Home premiumot. Azért gondoltam valamilyen programra (Advanced Systemcar), mert pont az újratelepítést szeretném elkerülni.

2014. okt. 17. 12:35
 4/7 Tengor ***** válasza:
Ez egy egymagos proci és még nem is túl gyors. Mivel már rátettél ilyen csoda programokat, nem fogod tudni rendesen kitakarítani a rendszert. Max elszöszölsz vele egy napot és azután gyúl a szikra, hogy mennyivel könnyebb lett volna elsőre telepítéssel kezdeni.
2014. okt. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ok, valószinűleg igazad van. Csak egy kérdés: Addig, amíg nem szánom rá magam, hogy újrarakjam a Windowst, ha lefuttatom egyszer-kétszer ezt a programot, azért rosszabb nem lehet tőle a gép? Azért is kérdeztem, hogy ismeri-e valaki ezt, mennyire megbízható, nem okozhat-e kárt (pl. töröl szükséges fájlokat, stb.)? Köszi a választ!
2014. okt. 17. 13:41
 6/7 Tengor ***** válasza:
Már a telepítés is problémás az ilyeneknél, lehet h nem csak ő maga települ, hanem pár reklámozó vacak is.
2014. okt. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Advanced SystemCare -val és hasonló programokkal az szokott a gond lenni, hogy olyan szolgáltatásokat is kikapcsolhatnak, amik most nem, de később előfordulhat hogy kell, és vadászhatod mi is a gond...

plusz, ez is beépül a gép indulásába, és plusz erőforrást fogyaszt.

Magad is törölheted a temp/cache részeket, és be/ki kapcsolhatsz szolgáltatásokat, vagy induló programokat pl. mscfongi -on keresztül.

2014. okt. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!