Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Spss-be ha egy adott kérdésnél...

Spss-be ha egy adott kérdésnél csak a 20 és 25 éves korosztály érdekel azt hogy tudom megoldani?

Figyelt kérdés
Egy adott kérdésre spss-be le kéne futtatnom egy kereszttáblát, de akik válaszoltak a kérdésre 19 és 30 év között vannak. Engem csak a 20 és 25 év közötti korosztály érdekelne. Ezt hogy tudom megoldani?

2014. okt. 17. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:
ha csak 20 25 év érdekel az nem sok lesz.
2014. okt. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

honnan veszed hogy nem sok lesz? 8 ezer fős a kutatás szóval elég lesz.

De légy szíves ne azt írd , hogy mi a véleményed hanem azt , hogy hogy kell megcsinálni.

Mert most hogy válaszoltál kevesebb az esélyem hogy válaszolnak.

Előre is köszi.

2014. okt. 17. 18:26
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, szerencsére be van állítva, hogy értesítsen, ha SPSS kulcsszóval kérdés érkezik. :)


0.) szükséged lesz egy életkor változóra

1.) Data\Select Cases...

2.) If condition is satisfied...

3.) If...

4.) Itt tedd be az életkor változót, és a relációs jelek segítségével állítsd be a 20-25 év közötti tartományt

5.) Continue --> Paste --> Run


Ezután a filter mindaddig érvényben marad, amíg ki nem kapcsolod, akármilyen parancsot futtatsz is le. Ha már nincs rá tovább szükséged, akkor ugyanígy a Data/Select Cases-ben állítsd vissza az All Cases-re és futtasd le.

üdv, jó szórakozást :)

2014. okt. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bocs annyi kiegészítés még, hogy a parancsszerkesztő ablakban ne a 19<kor<26 módon, hanem a & (ÉS) jelet használva írd be a tartományt:

19<kor & kor<26

2014. okt. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ezer köszönet!!!!

Sajnos most melóba vagyok de 4 után kipróbálom , lehet még lesz kérdésem, mert eléggé kezdő vagyok. (sőt még annak se nevezném magam.

De akkor legalább tudom , hogy te biztos hogy figyeled.


Tettem fel reggel egy S.O.S. kérdést ugyanerre , az is én vagoyk oda nem kell válaszolni.

2014. okt. 18. 09:01
 6/7 A kérdező kommentje:

Sajnos nem sikerült.

Leírom mit csináltam és mond el , hol rontottam el.

bementem data select cases

If condition is satisfied

IF

betettem a kor változót és beírtam így

20<kor<25

majd ok

kiírta hogy megcsinálta a filtert, lefuttattam amit akartam és ugyanaz az elemszám

gondolom a képletezésnél rontottam el

2014. okt. 18. 17:21
 7/7 anonim ***** válasza:

#4-ben írtam!

nem 19<kor<26, hanem 19<kor & kor<26

tehát lényegében egy 'ÉS' függvényt alkalmazunk közben, mert csak így "érti meg" a program, mit akarunk!

2014. okt. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!