Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Debian megfelelő egy teljese...

A Debian megfelelő egy teljesen kezdőnek, ha igen melyik verziót ajánlanátok?

Figyelt kérdés

2014. okt. 27. 15:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán kezdőknek való A neten Debian vs. Ubuntu címen vannak összehasonlítások, a lényeg, hogy a Debian stabilabb, az Ubuntu felhasználóbarátabb. Ha Windowsról akarsz áttérni, akkor a LinuxMint, vagy a Zorin a legjobb választás, a Zorin még kinézetre is Windowsos, pont azért, hogy az átállás könnyebb legyen.
2014. okt. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Tom Benko ***** válasza:
Van vagy 300 disztró. Próbálj ki egyet, ha nem megy, nem tetszik, mifene, akkor cseréld le másikra. Én mondjuk Manjarót vagy UHU-t ajánlanék.
2014. okt. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Z0lcsi ***** válasza:
90%

Valóban az a legcélszerűbb, ha olyan Linuxot használsz, amelyik neked a legszimpatikusabb. Én is végigmentem több mint 30 disztrón, meg az összes létező asztali felületen, mire megleltem számomra az igazit.

.

Szerintem teljesen jó a Debian kezdésnek is, talán a telepítője ami nem annyira egyértelmű ha először találkozol vele, de nem vészes. Vannak live verziós cd képek debian oldalán, már előre elkészített asztali felületekkel, azt javaslom azokat próbálgasd ki először mindenképpen.

De ha tartasz picit tőle, akkor inkább ubuntuval, vagy bármilyen ubuntu alapú disztróval (pl. Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, Zorin..) kezd a linux-szal való ismerkedést.

2014. okt. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ubuntut próbáltam. Azt hiszem a 14.04-est.

Lassabban futott, mint nagyapám a járókerettel.

Szó szerint 10 perc volt mire betöltött...


Pedig véleményem szerint a gépem nem olyan szar.

I5 4590 x4

6GB 1600Mhz

GTX 750

2014. nov. 2. 19:43
 5/9 Tom Benko ***** válasza:
Próbálj akkor másikat.
2014. nov. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Melyik másikat? Melyiket lenne érdemes?
2014. nov. 5. 01:25
 7/9 Tom Benko ***** válasza:
Mondtam, Manjaro, UHU, sokan dicsérik a Linux Mintet, van még Fedora, meg egy csomó másik.
2014. nov. 5. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az Ubuntu nem egy lassú rendszer viszont oda kell figyelni és ki kell tapasztalni 1-2 dolgot. Személes tapasztalataim szerint az Ubi alapból nem hajlando swap-et csinálni, ami elég hátrányos, függetlenül attól, hogy ki van-e hsználva a RAM-od. Kézi particionálással viszont kiküszöbölhető és nagyságrendekkel jobban hasít a rendszer.
2014. nov. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én kezdőknek a mageia-t javasolnám, vagy a linux mintet, de inkább a megeia.
2015. febr. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!