Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy kell több ha függvényt...

Hogy kell több ha függvényt használni EXCEL-ben?

Figyelt kérdés

Olyan kérdésem lenne hogy hogy lehet olyat csinálni, hogy több feltételre, dobja ki a ha függvény az "igazat"?

Mondok egy példát:

Van 5 sorom:(1,2,3,4,5)

Ha a szám egyenlő 1-el ,akkor ha igaz írja ki ki hogy "nagyobb mint egy" ha hamis akkor semmit "".

Ha a szám nagyobb mint egy, de kisebb mint 2 akkor írja ki hogy "egy és kettő között", ha hamis akkor semmit "".


Köszi!



2014. nov. 1. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem értem a feladatot. Ha a szám=1, miért azt írja, hogy nagyobb, mint egy? Illetve, ha az 1-2 közti tartományt is vizsgálnia kell, miért írja az első feltételnél, hogy hamis?


Ez a képlet 0-2 tartományban értékel, <1, 1, 1-2 közti, 2, >2 eredményeket adva.

A számok az "A" oszlopba írhatók, a képletet a "B1" mezőbe írtam, de a jobb alsó sarkos nyíllal lehúzható, és rendre a megfelelő sort értékeli, az "A" oszlopban.


"A1" természetesen bármire átírható, arra, ahol a számot értékelni akarjuk.


=HA(A1<1;"<1";HA(A1=1;"1";HA(A1<2;"1-2 közti";HA(A1=2;"2";">2"))))

2014. nov. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Bocsi rossz példát hoztam fel.

Igazából ezt a feladatot nem tudom megoldani, a szesztartalom oszlopot. [link]

2014. nov. 1. 15:15
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezt a képletet másold be a "J2" mezőbe, majd rákattintasz a bal egérfüllel, az egeret a jobb alsó sarkához húzod, hogy a kettős (fehér) kereszt helyett egyszerű fekete kereszt(+) jelenjen meg, a bal egérfület nyomva lehúzod az egeret a 23. sorig, és felengeded az egérfület.

A "J" oszlopban, a táblázat 2.-23. soraiban, meg kell jelenniük az értékeléseknek.

=HA(G2<9;"nagyon alacsony";HA(G2<11;"alacsony";HA(G2<21;"közepes";HA(G2<31;"magas";"nagyon magas"))))

2014. nov. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sajnos a megjelenítés kettétörte a képletet, de természetesen az egy sor lenne, egy sorként kell beírni "J2"-be.
2014. nov. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!


Még ha esetleg lenne időd, ezt is megtudnád nekem oldani? Hasonlóképpen kell, de nekem nem megy :(

[link]

Köszönöm!

2014. nov. 1. 17:26
 6/7 A kérdező kommentje:
Ár minősítése oszlopot kell!
2014. nov. 1. 17:27
 7/7 anonim ***** válasza:

Sajnos, nem tudom, jól értelmezem-e a határokat.

600 Ft-tól olcsóbbat nem láttam a táblázatban, viszont 1300 Ft-tól drágábbat igen, ezért úgy értelmezem, hogy 600-900 Ft olcsó, 901-1100 Ft normál, 1101 Ft-1300 Ft drága, 1301 Ft-tól nagyon drága.


Ezt a képletet másold be az "F3" mezőbe, majd rákattintasz a bal egérfüllel, az egeret a jobb alsó sarkához húzod, hogy a kettős (fehér) kereszt helyett egyszerű fekete kereszt(+) jelenjen meg, a bal egérfület nyomva lehúzod az egeret az utolsó sorig, és felengeded az egérfület.

Az "F" oszlopban, a táblázat soraiban, meg kell jelenniük az értékeléseknek.

=HA(E3<901;"olcsó";HA(E3<1101;"normál";HA(E3<1301;"drága";"nagyon drága")))


(Ha ezt a képletet is 2 sorba töri, természetesen "ki kell egyenesíteni".)

Szívesen megírok akárhány képletet (másfajtákat is), de nem lesz számodra hasznos, ha ilyen feladatot máskor is meg szeretnél oldani. Leírom a lényeget, de ha nem érted, az nyilván az én hibám, és szívesen tovább magyarázom.

De ha elegendő csak a megoldás, az is rendben van; te tudod az okot és a célt.


Szóval, a HA képlet úgy néz ki, hogy HA(feltétel;igaz_ág;nem_igaz_ág). Hogy ez ne csak egy, a mezőbe írt szöveg legyen, hanem működjön, kell elé az „=”-jel.

Az „igaz ágba”, és a „nem igaz ágba” kell írni, hogy mi legyen, mi jelenjen meg az adott esetben. Itt szöveget kell megjeleníteni, azért kell „”-jelek közé tenni.


A sorozatos, többszörös HA esetén a „nem igaz” ágba írjuk az újabb HA formulát, és addig folytatjuk, míg szükséges.


Ha csak eseti, konkrét megoldásra van szükséged, szívesen segítek máskor is, akár privátban is. Ha késve válaszolnék, nem azért lesz, mert rád untam, hanem nem vagyok mindig a gépnél.


Remélem, az első megoldást sikeresen alkalmaztad, és ezzel sem lesz gondod.

2014. nov. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!