Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen linuxot rakjak fel...

Milyen linuxot rakjak fel ahova tudok dobni mobile netet?

Figyelt kérdés
PuppyLinuxnál nem tudtam feldobni valami kis méretű kéne és gyenge gépre.Gépem:RAM 512MB/VGA:256MB/Processzor 2,6ghz

2014. nov. 2. 23:23
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Erre windows xp kell! Azon tudsz is majd mindent jó sebességel használni.
2014. nov. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az új Ubuntu család (14.04 és 14.10) jól kezeli a mobil netet, azonnal felismeri a modemet. Ráklikkelsz a hálózat ikonra, beállítod az országot, szolgáltatót és kész. Én telefonnal kiiktattam a PIN-kód lekérést, így azonnal csatlakozik.

A Lubuntu elfut ezen a gépen, ha nem akarsz a kodekekkel bajlódni, akkor a Zorin 9 Lite- ugyanaz mint a Lubuntu, csak bele vannak integrálva a kodekek, java, flash stb.

2014. nov. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Tengor ***** válasza:
81%

#2 jól írja. Érdemes Ubuntut feltenni egy könnyű ablakkezelővel (Lubuntu, XUbuntu, esetleg Linux mint XFCE-vel). A helyedben én 12. 04-el kezdeném a próbálkozást.

#1-re ne hallgass! Netezni támogatás nélküli oprendszerrel ne jó ötlet!

2014. nov. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

"12. 04-el kezdeném a próbálkozást."

Ja és a sok kínszenvedés után ami a fél giga ram miatt lesz talál egy olyat ami jól fog menni neki, de nem támogatott lesz az is.

Ha már mindenképpen szerencse játékozni akarsz a linux disztrókkal akkor valami mint-el kellene próbálkozni, abból is a leggagyibb abalakkezelőssel.

De sokkal jobban járnál az xp-vel! Csak a mezei pockok nem tudják biztonságosan használni az xp-t, ami megjegyzem sosem volt biztonságos, sőt warez miatt több százezren,millióan,milliárdan nem is frissítették soha és még is ment az élet a lassító microsoft upadate és uac nélkűl.

2014. nov. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy programozni microsoft alatt nem egy kellemes dolog :) ezért akarok linuxot mert azon kellemesebb csak az ubuntu rosszul futott ott ment minden csak valami gyorsabb kell és nem találtam semmi értelmeset :)
2014. nov. 3. 00:37
 6/9 anonim ***** válasza:

Visszonyítás képpen: Én kétszer próbáltam életemben linux disztrót használni a gépeimen. Mindig lassú volt.

Az első próbálkozás egy ubuntuval történt.

Egy ilyen konfigon:

P4 2,4ghz (noorthwood)

gf6800 ultra (agp)

1,5gb ram (ddr1)

Még a telepítés közben is szilánkozott a kép! Telepítés után lecserélve a szarúl megírt gf6800 drivert lecséréltem egy zárta. Azzal már nem volt baj, de maga a rendszer lassú volt. (ezen a konfigon egy sp1-es vista hassított , százszor gyorsabb volt aeroval is mint egy ubuntu untyval.) De nem csak a rendszer volt lassú hanem maga a boot idő is tetvesen lassú volt.

Lvl2: Linux mint.

Konfig:

Pentium D 930 (2x3ghz)

2gb ram (ddr2,800)

nv 9600GT (pciex)

Ugyan olyan lassú, mint annak idején ubuntuval a másik konfigon. Semmivel sem volt jobb, csak a nyílt vga driver itt nem csíkozott. Persze a windows 7 5x gyorsabban bootolt be és a használat is még ennyiszer gyorsabb volt a mint-től. (ja és a speker egyszerre szólt az erősítőmmel :S kegyetlen szar volt, windows rendszerek pedig persze letíltották ahogyan azt elvárja az ember.)

Szóval nekem eddig nagyon az jött le hogy a linux disztrók sokkal lassabbak és nagyobb a gépigényük mint bármelyik windows-é. Mondjuk ezek mind "normális" ablakkezelős disztrók voltak. Nekem valahogy nem jönnek be ezek a lebútított win98-ra hasonlító linux ui-k. :S Bűn lenne elcsúnyítani egy ilyen rendszerrel ha már az aeros mindent támagató isten király windows operációsredszerek hasítanak rajtuk. :)

A mostani i5-ös konfigurációmon talán talán már (nekem) elfogadható sebességgel futna rajta, de kétlem hogy a win8.1-es boot időmet leköröznék! :)

Egyszóval kinek a pap kinek a paplan, de én eldöntöttem többet nem próbálgatok egy linux maszturbációt sem a gépeimen.

2014. nov. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 tabaki ***** válasza:
82%
Milyen érdekes a világ: Az én tapasztalataim homlokegyenest ellenkezők a tieiddel. Itthon már eszembe se jut Windowst használni.
2014. nov. 3. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Tom Benko ***** válasza:
ArchLinux, Manjaro amit ajánlanék. Ubik eléggé túlsúlyosak alapból. Network Manager alapból kezeli már a mobilnetet, a beállítása néhány kattintás.
2014. nov. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Tom Benko ***** válasza:
@6: Na ja, van, akinek a PBS, van akinek a használhatóság. Érdekes módon nekem ezeknél sokkal gyengébb gépen a bootidő pár másodperc, beleértve a logint is. Ja igen, én utána is járok, ha kell, a dolgoknak, bár tudom, winen ez nem szokás.
2014. nov. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!