Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » OpenOffice rajongók! Segítsége...

OpenOffice rajongók! Segítséget kérek! Melyik mappába kell tenni az open office szókincstárát? A 3.41-es verzio van fenn a gépemen.

Figyelt kérdés

Letöltöttem a szótár file-t erről az oldalról.

[link]

De nem találtam leírást, hogy melyik mappába kell behelyezni.

Van egy új versio, a 4.1.1-es, de ebben nincs szótár. Így helyesírás ellenőrzés sincs. A hivatalos weboldalon, sem a Fórumban nem találok erre való utalást arra, hogy a külön letölthető szótárt melyik mappába kell beilleszteni. Tanácsolja, hogy töltsem le a LibriOffice megfelelő részét, de a LibriOffice, miután egy alkalommal töröltem, mos - igen! - telepítő lemezt kér.



2014. nov. 5. 05:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Eszközök - Kiterjesztéskezelőben nyisd meg.



Amúgy tedd fel a 4.1.1-et.

2014. nov. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az alábbiakban beszámolok részletesen, s hogy miért csak most reagálok.


Köszönöm a válaszod. A 3.4.1-ben sikerült is.

Egyszer. Azután tanácsodra megpróbáltam a 4.1.1 -et, ami korábban már futott a gépemen. De a kiterjesztéseknél, a dokumentumok közé az open.office oldaláról levett dict.hu -ra azt mondta, többszöri próbálkozással is, hogy "nem látja". A guta majd megütött.

Letöröltem a 4.1.1-et, "geek uninstaller" kényszerítő módban, és újra próbáltam telepíteni a 3.4.1-et, gondolva, jó nekem a régi is, csak már működjön.

Mit tesz az informatika ördöge?

Kiírja, hogy mivel van újabb versio is a gépemen, azt előbb töröljem le. De hát már letöröltem!!

Most nekiláttam, és a keresőbe beírtam: "openoffice".

A "Programfájlok (x86)" mappában találtam 238 (kettőszázharmoncnyolc) elemet, azt kézzel mind kiszedtem és töröltem.

Töröltem az összes eddigi OpenOffice installáló progit is.

Most mégis azt írja ki a 3.4.1-nél, hogy van újabb versio is a gépemen, azt előbb töröljem le. Tehát, sikertelen.

- - - Huhhhh!

Ezt a cirkuszt, gondolom az teszi, hogy az OpenOffice és a LibreOffice újabban előállt egy fizetős, egy FIZETŐS!!!! versioval. Úgy hívják, hogy EuroOffice. Ott egye meg a fene az EuroOffice összes munkatársát - akik ezt az aljasságot elkövették, kínálva, hogy "töredékéért" adják a progikat, mint a többi szövegszerkesztő.

Egyébként, a 4.1.1 -nél, írja, hogy nem mindenben működik. Hát, aki egyszer megpróbálja letörölni, és újra felrakni, win7 alatt, az ügyes ember.

Most még nem megy.

Ha van jó ötleted, megköszönöm.

2014. nov. 8. 01:59
 3/3 A kérdező kommentje:

Korábban az OpenOffice Béta 4.1 volt a gépemen. Mivel ezt Pedndrive-on őriztem, megvan. Feltettem. Működik. De a dict.hu fájl-t a "kiterjesztéskezelő"-n keresztül nem hajlandó elfogadni, azt írja ki: "nem látszik".


Kézzel betenném, ha valaki megírja, melyik mappába kell betenni.

2014. nov. 9. 03:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!