Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy lehet png formátumú...

Hogy lehet png formátumú gif-et készíteni?

Figyelt kérdés
Sokat szerkesztek, főleg PhotoScape-el és Phoxo-val. PhotoScapen gifet is szoktam készíteni, de az lenne a bajom, hogy eddig úgy látom, ott nem lehet átlátszó hátterű (png) gifet készíteni. Tudja valaki, melyik programmal, és hogyan lehet png formátumú gifet készíteni? :)

2014. nov. 9. 15:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Hogyan lehet Audi márkájú Toyotát venni?
2014. nov. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Lajos54 ***** válasza:

A kérdés láttán hasonló választ akartam írni, mint az első válaszoló.

Ha sokat szerkesztesz, akkor annyit igazán illene tudnod, hogy a png is egy képformátum, meg a gif is egy képformátum. De ez két különböző formátum.

Szerintem a gif alatt esetleg az animált gifet érted?

Az átlátszó hátteret nem a png jelenti (ami egyébként a Portable Network Graphics elnevezés rövidítése), hanem az úgynevezett alfa csatorna.

A png ezt tudja, viszont nem támogatja a többképes tartalmat, ami viszont az animációhoz kell.

Erre a céra az mng formátumot lehet használni. Itt oolvashatsz róla egy leírást: [link]

2014. nov. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves és nem kedves szavakat.

Lajos54-nek írnám, hogy igen, az animált gifre gondoltam. Sajnálom a félreérthetőségemet.

2014. nov. 9. 22:06
 4/5 tabaki ***** válasza:

Szerintem PhoXo-ról, PhotoScape-ról térj át a Gimpre. Igaz, hogy sokkal nagyobb és összetettebb program, de az alapszerkesztések ugyanazok, mint a PhoXoban és később meg hasznodra lehet, hogy jóval többet tud. Az szokatlan lehet, hogy amikor nem a program saját formátumában (.XCF) mentesz, azt exportálásnak nevezi. A használt képréteg nem feltétlenül átlátszó eredendően. Ha ilyenből törölsz, akkor nem a kockás alapot (grind), hanem a háttérszínt kapod. Ilyenkor a Réteg menü Átlátszóság... > Alfa csatorna hozzáadása pontjával állíthatod átlátszóvá tehetőre a réteget. Új rétegek hozzáadásánál már kérhetsz eleve átlátszót, éppen úgy, mint a PhoXoban.


Az animált .GIF mentése így történik:

A mozgás fázisait külön átlátszó rétegekre rajzold föl, utána:

Fájl > Exportálás... A megjelenő ablakban írj a fájlnév után .gif kiterjesztést. A beugró táblán pipáld be, hogy animációként mentse, a „Képkockák eldobása, ahol nincs megadva:” opciót pedig állítsd „Rétegenként egy képkocka (helyettesítés)”-re, a többi beállítás szerintem egyértelmű.

Ha a mentett .GIF-et visszatöltöd, látni fogod, hogy odaírta a rétegeken látható képek ezredmásodpercben mért vetítési hosszát. Ez odakattintva képenként kézzel beírva megváltoztathatod.


Letöltés:

[link]

Oktatóanyag:

[link]

[link]

[link]

2014. nov. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A Gimp is le van töltve a gépemre, csak még nem határoztam el magam arra, hogy kipróbáljam. :)

Köszönöm a választ, holnap ki is próbálom. :)

2014. nov. 10. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!