Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik Linux disztribúciót és...

Srabertiva kérdése:

Melyik Linux disztribúciót és hozzá milyen felületet ajánlanátok erős gépre?

Figyelt kérdés

7.7 GB RAM van a gépben

intel i7-es proci



2014. nov. 11. 13:36
 1/9 Tengor ***** válasza:

A disztró attól függ mennyire ért a kezelő hozzá. Én Ubuntut javasolnék.

Felületre KDE-t, azt mondják az a legszebb. Ugyanakkor személy szerint én XFCE-t tennék még ilyen gépre is, nekem az tetszik :)

2014. nov. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez a gép bármit elbír, így csak az számít, hogy neked melyik tetszik. Ubuntu, Kubuntu, openSUSE, Mageia, Fedora mind szépek és jók, mindegyikhez nagy szoftverválaszték van.

Én személy szerint Kubuntut raknék rá.

2014. nov. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
vagy esetleg archlinux kde vel
2014. nov. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat , szerintem unityt kivéve mindegyik jó lesz nekem... hihetetlen hogy még egy ilyen gépen is lefagy , meg kiírja hogy küldjem ela jelentést a canonicalnak. KDE igényesnek tűnik:)
2014. nov. 11. 13:52
 5/9 anonim ***** válasza:
Meg az is szempont, hogy milyen könnyen lehet segítséget találni probléma esetén, ez pedig az Ubuntu/Debian alapú disztrók mellett szól. Ubuntu + KDE = Kubuntu.
2014. nov. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Linux mint 27 cinnamon
2014. nov. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Linux Mint KDE felülettel! :) Ha viszont nagyon-nagyon gyors gépet akarsz, akkor Crunchbang!! :) Alapjáraton 50MB ramot eszik és a procit szinte nem is terheli. Nekem is az megy i7-en. Nekem pont bejön a letisztult forma. de kinek a pap, kinek a papné. Próbálgasd őket Live CD/USB-ről és amelyik megtetszik.
2014. nov. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Megtudom erősíteni az előttem szóló véleményét:) Nekem a laptopomon (szintén intel i7 és 8 GB ram) Linux Mint KDE van telepítve. Bár a Mint KDE és a Kubuntu majdnem ugyanaz , ettől függetlenül az előbbi szerintem jobban van összerakva , mivel nincs benne Muon , helyette a rendes Mint szoftverközpont és synaptic csomagkezelő van.
2014. nov. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én XFCE-t használok (Xubuntu) - bár a gép símán elvinne egy nagyobb erőforrásigényű ablakkezelőt, de inkább a megmaradt erőforrásokat hasznosabb célokra használom.
2014. nov. 17. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!