Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Rossz ötlet lenne új és erős...

Rossz ötlet lenne új és erős gépre, pontosabban laptopra (ez részletesen lent) 64 bites Ubuntu 14. 04-et telepíteni?

Figyelt kérdés

Ezt a laptopot most vettem:


processzor: Intel® Core™ i7-4500U CPU @ 1.80GHz × 4

memória: 8 GB ram

Lemez: 976 GB


Windowst nem szeretnék rá. Az ubuntu 14 kitudná használni a gép képességeit ?

Milyen Linux disztribúciókat ajánlanátok még erős gépre ?



2014. okt. 12. 15:59
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
* VAIO Sony laptop
2014. okt. 12. 16:03
 2/21 anonim ***** válasza:
Persze, ki tudná használni a lehetőségeit, de van egy olyan érzésem, hogy te nem. Mire tervezed használni a gépet, hogy szükségét érezted egy i7-nek (egyébként ez a processzor csak kétmagos), de kérdésben nem emelted ki a szoftver nevét?
2014. okt. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

" van egy olyan érzésem, hogy te nem "

Nos , ezzel nem vitatkozok , mert még viszonylag kezdő vagyok. Hogy miért pont ezt a laptopot vettem az egy hosszú történet , nem részletezném.

Mire használnám ? netezés , képszerkesztés , videószerkesztés , libreoffice , virtualbox , cd és dvd írás, torrentezés stb.

Igazából tisztában vagyok vele , hogy én nem igazán tudom kihasználni (most még) , viszont folyamatosan bővül a tudásom:)

Ezzel a kérdéssel az volt a célom , hogy nem csinálok-e orbitális hülyeséget , ha egy ilyen gépre ubuntut teszek. Bár sejtettem hogy nem , de azért rákérdeztem csak úgy.

2014. okt. 12. 16:58
 4/21 anonim ***** válasza:
Mi a baj a Windows-zal? Ha csak annyi, hogy az fizetős, az Ubuntu meg ingyenes, akkor jó haverok leszünk. :)
2014. okt. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
#3: Nem közvetlenül az Ubuntuval adódhatnak problémáid, hanem az alkalmazások esetleges hiányával. Mert bár vannak kép- és videószerkesztő alkalmazások Linuxra is (akár teljesen ingyenesen is), Adobe megoldásai pl nem érhetőek el. Magyarán ha Photoshopolni akarsz, illetve Premiere Pro-val (netán Sony Vegas-szal) videót szerkeszteni, nem fogod tudni megoldani. De ez nem az OS-en múlik...
2014. okt. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Azért azt ne felejtsük itt megemlíeni, hogy Ubuntu alatt elérhető egy Windows emulator aminek a neve WINE, és ebben sok-sok windows-os program futtatható, Adobe programok is, legfeljebb egy hajszálnyival macerásabban. De nem kell lemondani az EXE futtatásáról
2014. okt. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

* 4: Az is egy indok a sok közül:) Ingyenes , jelentéktelenül kevés vírus van rá , gyors (még a régi harmatgyenge gépemen is) , és testraszabható (mondjuk ilyen téren a debian a legjobb , de most ebbe jobban nem mennék bele) + nekem a unity felület is tetszik.

Továbbá nem vagyok játékfüggő , sőt nem is igazán játszom semmivel.


* 6,7: Ott van még a virtualbox is , ha mégis szükség a winre. A többi disztribúciót is azon próbálgatom. A fedorat már használtam pár óráig.

2014. okt. 12. 21:01
 8/21 tabaki ***** válasza:
Szerintem próbáld ki a Manjaro, Mageira, Linux Mint, Debian, OpenSuse rendszereket is. Ezért-azért mindegyiket nagyon dicsérik. Én Linux Mintet és Ubuntut használok, nagyon jól szuperál mindkettő.
2014. okt. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

#7: mikor Wine-nal szórakoztam, nagyon nem voltak kedvezőek a tapasztalataim. Most Premiere Pro-ra rákeresve "garbage" besorolást kapott, magyarán nem megy: [link]


#8: VirtualBox helyett inkább dualbootot ajánlanék, ha teljesítményigényes alkalmazásokat akarsz futtatni Windowson. Virtualizáció esetén ugyanis óhatatlanul teljesítménycsökkenés fog fellépni.

2014. okt. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Tom Benko ***** válasza:
Nem, sőt! Bátran próbálkozz, de én azért körülnéznék más disztrók táján is. Videovágó van (Kdenlive), Képszerkesztő van (GIMP), szóval az egyik korábbi érv sem állja meg a helyét.
2014. okt. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!