Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Partíció probléma! Program...

Wolfa kérdése:

Partíció probléma! Program miatt? SEGÍTSÉG!

Figyelt kérdés

Szóval volt 3partícióm mind1-iken egy operációs rendszer,már 3hónapja megvan és kezdett túl kicsi lenni a hely,így inkább kitöröltem volna 1-et!

Minitool partition wizard progit használtam(legújjabbat) meg is volt minden(törölve egy partíciót,elosztani a helyet a 2között és :F helyett :D-t adtam meg(volt a :C a :D és az :F) betüjelként és metettem)

Aztán rebootolt és töltött vmit aztán kiírja,h vmi disk problem van!

Nem volt képes megjavítani,indításkor az F8/F5 parancsot sem nyitotta meg.

Szóval újratelepítettem a win-t arra a partícióra amit a progi elvieg már törölt és csak úgy ment,indult el.

Ugyanazzal a progival lefutattam ilyen hibakeresö/megoldó funkciót mindeggyik partíción és aztmondta,h nem talál hibát!

És most nem enged be a többi op.rendszerbe :S!

Légyszi segítsetek!



2014. nov. 12. 23:23
 1/4 CspCsj ***** válasza:

A "vmi disk problem van" helyett pontos hibaüzenet jobb lenne.


Ennyi infó alapján, próbáld a Win7 telepítőlemez Számítógép javítása pontjából a Parancssort indítva beírni a "bootsect /nt60 ALL" parancsot.

2014. nov. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát igazából nem tudtam rendesen megjegyezni,csak azt,h promléma lépett fel :(.

Most van az windows7-em,fel telepítettem,de a 2partíció önmagába nem müködik,csak kezelni másik partícióról tudom.

De azt esetleg meg tudod mondani,h ez akkor is fog müködni,ha az egyik partícíó müködik?

Ha elö akarom idézni a problémát akkor le kell törölnöm a jó partícióról a win-t.

És azt hogyan lehetne megoldani,h akkor töröljek egy partíciót?

Csinált magának egy 100mb-osat,ha törlésre nyomok akkor vmi unallocated space-t ír ki amivel nem tok mit kezdeni :(((!

hdsentinel segíthet?

2014. nov. 13. 18:29
 3/4 CspCsj ***** válasza:

Azért ne töröld a Windows-t, hogy lásd a hibát. (legfeljebb legközelebb érdemes feljegyezni, más hibáknál is)

Ha bekapcsolás után tudtál választani a rendszerek közül, akkor remélhetőleg így lesz, de ha mégsem akkor újra kell építtetni a boot menüt. Szintén Win7 telepítőlemezről a Számítógép javítását választva kétféleképpen is működhet:

- Indítási javítást választva - angol leírás, képekkel: [link]

- vagy Parancssorba írva: "bootrec /rebuildbcd"


A 100MB-os partíciót ne töröld, ez a Win7 indítópartíciója. Ultimate telepítésénél hozza létre a Bitlocker partíció-titkosító szolgáltatás miatt. Más Windows verzióknál nem jön létre. Utólag is eltávolíthatod, de utána egyből javítás kell Win7 telepítőlemezről, hogy induljon a rendszer - angolul, képekkel:

[link]

2014. nov. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2014. nov. 15. 00:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!