Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan írjam ezt CD-re? (mp3)

Hogyan írjam ezt CD-re? (mp3)

Figyelt kérdés

Van egy mp3-as hanganyagom. Szeretném ráírni CD-re. Rá is írtam, de a CD-s rádiósómagnó meg az autórádió nem játssza le. (mindkettő tudja az mp3-at)

Igaz, már tapasztaltam olyant, hogy egy CD-re 3 "lemezt" (torrentről letöltött CD-ripes mp3-at) írtam rá, és abból kettőt lejátszott, egyet meg nem.

Na szóval mit tegyek? Fontos lenne lejátszani az anyagot az említett készülékeken, CD-re írva.



A kudarc után újra ráírtam, de a másik CD-írómmal (kettő van a gépben), ugyanúgy nem játssza le. Mit tegyek?


Ha átírom audióformátumba, akkor az anyag túl hosszú lesz nem fér rá egy CD-re, így nem is lesz hajlandó megírni a CD-íróm.



2014. nov. 13. 11:53
 1/10 Lajos54 ***** válasza:
100%

Vannak olyan készülékek, amik ugyan lejátsszák az Mp3-at, de csak ha bizonyos tömörítési rátán belül van (bps, vagyis bit/sec).

Utána kellene nézni, hogy az adott készülék(ek) esetleg nem ilyenek-e. Ha a leírásukban nem szerepel (vagy nincs meg), esetleg (ha hajlandóak az újraírható CD-t lejátszani), ki kellene próbálni ugyanazt a rövid részletet többféle tömörítéssel felmásolni, és megnézni, melyiket fogadja el a készülék.

2014. nov. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

VBR <>CBR


a készüléked lehet, hogy csak a konstans bitrátával tömörített MP3-at játssza le, a változó bitrátásat nem

2014. nov. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Milyen szoftverrel tömörítsem újra?


Googlezni utálok iyen esetekben, mert sokszor csak akkor derül ki egy programról, hogy kib*szott, semmire sem jó shareware (a régi shareware cuccok 10-15 éve még egy 30 napig használható, tisztességes programok voltak, mostanában meg vagy csak pár napig használhatók,vagy semmire sem jók. Ezért gyűlölöm s shareware-eket.

2014. nov. 13. 12:45
 4/10 A kérdező kommentje:
Javítás: Csak akkor derül ki, hogy shareware, amikor már installáltam, így a gépem mindig tele van szeméttel.
2014. nov. 13. 12:46
 5/10 Lajos54 ***** válasza:
Van elég sok erre alkalmas program, de legérdemesebb az Audacity nevű ingyenes hangszerkesztővel csinálni, az amúgy is jó, ha van egy gépen.
2014. nov. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#5 csak nem elfelejteni, hogy nincs benn az mp3, a lamet kell hozzá letölteni, de megmondja, hogy honnan (ha véletlen már bent van, akkor bocs, én már pár éve használtam utoljára)
2014. nov. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kösz, régen fent volt a program a gépen, csak azóta már volt ca. 3 újratelepítésem. Na de eléggé furcsa, hogy egy alapfunkció nincs benne.
2014. nov. 14. 12:14
 8/10 A kérdező kommentje:
A konvertálás megy, de ott csak Waw-ot láttam, az meg azonos CDA-val! Lejátssza azt a CD-játszó?
2014. nov. 14. 12:38
 9/10 anonim ***** válasza:
wawot nem játssza le ... kell ott lenni mp3-nak is
2014. nov. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Van mp3 is. De pont az volt a probléma, hogy az magnósrádió és az autórádió nem játssza le. Valamit át kellene rajta írni. És egy esetleges ötlet volt az audióCD-vé való alakítás.
2014. nov. 14. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!