Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan kell a Windows Movie...

Hogyan kell a Windows Movie Makert használni?

Figyelt kérdés

Én a Microsoft Essentials 12-nek a Movie Maker-jét használom, de csak addig jutottam, hogy egy 7 mp-es címet kiíratok vele, és hozzáadtam egy animációt.

És én konkrétan nem látok sehol sem video, illetve audio track sávot, és nem tudok hozzáadni sima (azaz nem cím) szöveget úgy, hogy megmondom neki szépen hogy mettől meddig legyen...

És ez csak azért gáz, mert a Sony Vegast azt tudom használni! :D

Légyszi segítsetek!!



2014. nov. 16. 20:27
 1/9 CspCsj ***** válasza:

Keresőbe beírva: "Windows Movie Maker használata" nekem rengeteg leírást és videót kiadott.


Itt a hivatalos Microsoft bevezető:

[link]

2014. nov. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De néhány dolog nekem hiányzik!

Vagyis mint mondtam, nekem nincs lent olyan sáv.

Nekem fent, jobb oldalt van egy kis kocka, ami az a 7 mp-es cím...

2014. nov. 16. 21:16
 3/9 A kérdező kommentje:

A link se segített.

Nincs ott olyan pont, ami nekem kéne..

2014. nov. 16. 21:22
 4/9 A kérdező kommentje:

Most megcsináltam vegasban, de a renderelésnél akármibe próbálom renderelni mindig csak egy tizen 1-2 mp-es részlet renderel le, ÉS NEM AZ ELSŐ TIZEN 1-2 MÁSODPERCET!!

Mi a francért nem működik semmi?!

2014. nov. 16. 22:35
 5/9 A kérdező kommentje:

NA! úgy tűnik, hogy a nagyon sokadik próbálkozásra sikerült...

Volt már minden baja. :D Olyan is, hogy kép és hang nélkül renderelte le azt a 4 percet...de legalább a hosszt már eltalálta :D

Mitől szarakodhatott ennyit?

2014. nov. 17. 19:34
 6/9 CspCsj ***** válasza:

Gyorsan feltettem, mert nem hittem, hogy ez ilyen nehéz.


Felirat:

Kezdőoldal fül > középtájon Képaláírás > ekkor az aktuális pozicióhoz beszúr egy mintaszöveget amit átírhatsz, színezhetsz, áttetszővé teheted, áthelyezheted a videóban és a képen bárhová, megjelenítési időtartamot adhatsz meg stb. Ha szükséges akárhány feliratot is beszúrhatsz.


Hang:

Kezdőlap fül > Zene hozzáadása (bazi nagy kék hangjel) > mondjuk Zene hozzáadása az aktuális pontban (a fekete függőleges vonal jelzi, húzhatod akárhová), ezt szintén többször megteheted, így a jelenetenként más hang lehet.

De majd észreveszed, hogy még a háttérben a video hangja hallatszik > Projekt fül > Hangkeverés pontnál állíthatod a video és a külön hang egyensúlyát (csak akkor aktív ez a pont ha már szúrtál be hangot)


Egyelőre ennyi. Ehhez 10 perc se kellett, pedig nem ismerem ezt a programot. (mondjuk a "sok" beállítási lehetőség között nem igazán lehet elveszni)


Jó gyakorlást!

2014. nov. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kösz, de én már inkább megcsináltam ezt Sony Vegasban. :)

Az sokkal egyszerűbb, viszont jobb!

2014. nov. 18. 18:22
 8/9 CspCsj ***** válasza:

Amit már tudsz használni, az biztosan egyszerűbb.

Sony Vegas-t még nem próbáltam (az árát figyelembe véve nem is fogom jó ideig), de nem hiszem, hogy 5-10 perc alatt kiismerném. Azzal már professzionális munkát is lehet végezni, Movie Maker-rel meg csak összedobni otthonra egy családi videót.

2014. nov. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ki az aki kifizeti? :D

Én is csak letöltöttem, tedd ezt te is! ;)

magnet:?xt=urn:btih:02350B4341E7FA750945381FE5BCACF11998EA7B

2014. nov. 18. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!