Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen a GNU szoftver?

Milyen a GNU szoftver?

Figyelt kérdés

Olvastam hogy Richard M. Stallman kezdeményezte.

Olvastam azt is hogy akár Hackelni és programokat is lehet vele írni.

Tudom hogy a Kali linux is erre való de engem nem a hackelés hanem maga a program érdekelne.

Az a program amiért Richard M. Stallman is képes volt harcolni.

Nekem HP 250 laptopom van és arra szeretném feltenni ezt a szoftvert.

Nagyon megköszönném azoknak akik torrent linket tudnának adni az eredeti szoftverhez és le írnák hogy hogyan tudok belőle boot pendrivot csinálni.


Köszönöm szépen előre is ! :)



#linux #GNU #Richard M. Stallman
2014. nov. 17. 23:08
 1/10 tabaki ***** válasza:
100%

Úgy tűnik, valami nem egészen ülepedett még le benned:

[link]

2014. nov. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Elméletileg akkor a GNU még fejlesztés alatt áll?

Ha igen akkor kérlek segíts a következőben :


Adott a kali linux és egy HP 251 g laptop.


Hogyan tudom telepíteni rá a gép wifi és ethernet driverjét?

Sajnos hiába kerestem sehol nem találom :(

A másik meg hogy win 7 mellé hogyan tudom telepíteni??

Csak azért kérdezem mert amikor telepítettem amásik particióra hibát írt ki a boot nál és nem indult el addig ameddig nem adtam neki az egész winyót :(

2014. nov. 17. 23:37
 3/10 anonim ***** válasza:

"Olvastam hogy Richard M. Stallman kezdeményezte."

Ez így van.


"Olvastam azt is hogy akár Hackelni és programokat is lehet vele írni. "

Ha a hackelésen a klasszikus értelmét - vagyis a művészi szintű problémamegoldás/programírás - vesszük alapul, akkor igen, vannak olyan programok, amikkel ezt lehet csinálni. Ilyen például a gcc.


"Tudom hogy a Kali linux is erre való"

Lehetne hasznos dolgokra is használni, de a n00bok arra számítanak, hogy ezzel majd "feltörik" a haverjuk Facebook-profilját meg egyéb hasonló kisstílű, igénytelen, semmirekellő dolgokra használják; ami nem a hackerek ismérve, hanem a script kiddie-ké.


"Az a program amiért Richard M. Stallman is képes volt harcolni. "

Stallman a nyílt forrást propagálja, nem "harcol" semmiféle "mesebeli programért".


"Nekem HP 250 laptopom van és arra szeretném feltenni ezt a szoftvert. "

Mármint melyiket?

Mert nyílt forrású szoftverből van egy rakat - például:

[link]


"Nagyon megköszönném azoknak akik torrent linket tudnának adni az eredeti szoftverhez és le írnák hogy hogyan tudok belőle boot pendrivot csinálni. "

Ha teljesen nyílt forrású összetevőkbből álló operációs rendszert szeretnél, itt találhatsz:

[link]

és nemcsak torrentről érhető el, hisz ezek ingyenesek, nyílt forrásúak.


Példának okáért vegyük a Trisquel-t:

[link]

innen letölthető .iso formátumban:

[link] en/download


Boot pendrive készítéséhez - Unetbootin:

[link]

2014. nov. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget :)

Egyszer a barátnőm beleegyezésével megpróbáltuk feltörni a facebook-ját (Persze csak kíváncsiságból de nem ment.Szerintem a kali csak vakítás .Mondjuk tuti hogy nem nekem találták ki )

A kali linux megfelel arra a célra mint a GNU szoftverek?

És ha igen akkor az alábbi linkben lévő programok jók a gépemre?


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Ezek a gépem adatai.


Köszönöm szépen az eddigi segítségeket!

2014. nov. 18. 00:20
 5/10 anonim ***** válasza:

"A kali linux megfelel arra a célra mint a GNU szoftverek?"

A Kali Linux egy, biztonsági tesztelésre összeállított speciális céldisztribúció.

Nem kifejezetten mindennapi használatra való és nem Linuxal ismerkedőknek.

Ráadásul nem csak nyílt forráskódú szoftverek vannak benne.


Ha a Linuxal akarsz ismerkedni, akkor előbb Ubuntut vagy annak valamilyen derivánsát (Xubuntu, Lubuntu, Linux Mint,...) javasolnám (és személy inkább valamelyik variánsát preferálom, a Unity ablakkezelő szvsz. nem áll kezemre - de ez talán a megszokás...).


Bár nem teljesen GNU ez se, de elterjedt, jó terméktámogatás és sok szoftver van hozzá.


Az Ubuntu régebbi verziója is támogatta a laptopot:

[link]

valószínűleg az újabbakkal sem lesz gond.

2014. nov. 18. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 tabaki ***** válasza:

„...megpróbáltuk feltörni a facebook-ját... ...de nem ment. Szerintem a Kali csak vakítás.”


Nem ismerem a Kali Linuxot közelebbről, de azért piszkál egy-két kérdés. Milyen nyelveken, milyen szinten programozol? Mennyire vagy tisztában a FaceBook védelmi rendszerével, meg úgy általában a hálózatokkal? Milyen módszereket próbálgattál végig, ennek során milyen eszközökkel kísérleteztél, mi volt a kudarcok oka? Igazából egyáltalán nem értek a dologhoz, egy profi programozó vagy pláne hacker nyilván kevésbé együgyű kérdéseket tenne föl, de mindenképpen úgy érzem, hogy van benned valami rajongási vagy csodavárási hajlandóság, és azt gondolod, hogy a nevezetes hackerszerszámnak helyetted kéne dolgoznia, nem pedig a te magas szintű tudásodat kiszolgálnia. Ez semmilyen programnál nincs így. Ha nem tudsz rajzolni, nincs szemed a montírozáshoz, abból sem következik, hogy a Photoshop merő parasztvakítás. De alkalmasint egy vadászpuskával is előbb robbantanám le a fejemet, mint hogy medvét lőjek. Igen, tudom, hogy ezzel folytatod: „Mondjuk, tuti hogy nem nekem találták ki.” Ebből szerintem annyi a tanulság, hogy magadat kellene addig fejlesztened, míg alkalmassá leszel a célodnak megfelelő eszközök kezelésére. Gyanúm, hogy mire odáig jutsz, találsz magadnak izgalmasabb és értelmesebb célokat is. Csak itt, a Gyíkon is Dunát lehet rekeszteni a sok hackerjelölttel, akik az egészből csak annyit fognak fel, hogy az valami hűde menő dolog, a tanulás már büdös nekik, sőt meg se fordul a fejükben. Ez korunk egyik legszánalmasabb embertípusa, ha kérhetem, te ne állj be a sorba, van belőlük elég.

A GNU önmagában is nagyon vonzó kezdeményezés, akkor is, ha még nem sikerült maradéktalanul megvalósítani, egyéb sallangok nélkül is méltó a figyelmedre -- csak mellesleg szúrom közbe, hogy a teljes jogtisztaság szép eszméje meglehetősen távol áll a védelmi rendszerek feltörésének szándékától... A céljainak e pillanatban az ingyenes linux-disztrók felelnek meg leginkább, én javaslom például a Linux Mintet. Szép, kezdő szinten is kényelmes, a Windows mellé is telepíthető, és amennyire laikus szemmel meg tudom ítélni, valószínűleg fut a te gépeden. Alaphelyzetben csak nyílt forráskódú programokkal települ, tehát igyekszik a GNU-ideálhoz igazodni. Ez sajnos nem mindig elég -- nekem például a wi-fi csak azóta megy igazán jól, hogy engedélyeztem egy zárt kódú driver telepítését (ez még mindig jogtisztaság keretein belül van, csak nem szabad a kód) --, de a szándék is dicséretes.

2014. nov. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A kello tudassal es soha nem akarnek artani senkinek. Keresre akarok tesztelni biztobsagi rendszereket stb..

Most el kezdem tanulni a halozat felepiteset es utana a tobbit is.

Ennel nem adok lejebb.

Koszonom hogy segitettetek es nem oltogattatok.

:)


Remelem a kalira lehet rakni az en gepen driverjeit

2014. nov. 18. 11:37
 8/10 kovpet ***** válasza:
A durva az, hogy az én rendszereim szokták néha auditálni és van, hogy úgy érzem, az auditorok hozzáértése nem sokkal haladja meg a tiéd. Tehát nyugi, lehet, fél év múlva munkát is vállalhatsz ezen a területen :)
2014. nov. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Elhivatott vagyok :)

Koszonom a biztatast :)

2014. nov. 18. 11:50
 10/10 tabaki ***** válasza:
Sok sikert!
2014. nov. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!