Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hangvégi zaj (vágási probléma...

Hangvégi zaj (vágási probléma a Sound Forge-al kapcsolatosan) Lehetséges okok?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Érdeklődni szeretnék hogy esetleg tud-e valaki magyarázatot adni erre a jelenségre, mi lehet a probléma.

Ami miatt ha felveszek-megvágok egy hangot pontosan, majd kimentem és újra megynyitom. A hanganyag végére bekerül egy felesleges "zaj" (ami a hanganyag elejéről kerülhetett oda egyfajta ismétlődésszerűen.)


De ugyanez nem mondható el pl. az Audacity esetébe.

Készítettem egy képet szemléltetvén mire is célzok.


[link]



2014. nov. 17. 23:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Szól is, vagy csak odarajzolja?
2014. nov. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors reakciót! :)

Igen, sajnos hallani is.


- Lehet hogy Audacity-vel kell megoldani a rövid hanganyagok kimentését, fura hogy annál semmi probléma.


(Viszonyt Sound Forge-al gyorsabban menne a dolog.) olyan 1-3 mp-es hangokat mentenék ki effekteknek.

2014. nov. 18. 00:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is belefuttam ebbe. MP3-as zenét vágtam és mindig maradt valami a végén, amit korábban levágtam. Akkor azt találtam a neten, hogy az MP3-as formátum hibája a jelenség. De lehet, hogy csak a Sound Forge-é? Én úgy kerültem meg, hogy vaw-ba mentettem.
2014. nov. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én emlékszem, hogy ilyen történt, de akkor... khm... rossz volt a törés...
2014. nov. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen, lehetséges. Nekem pedig Wav-nál jelentkezett a probléma.


- Közben próbálgattam és érdekes hogy ha a format részlegnél tömörítetlenként mentem ki a következő beállítással semmi probléma; Wav | PCM (tömörítetlen)...


Ugyanakkor amint rányomok egy másik tömörítési formátumot pl. ezen beállításokkal konkrétan megduplázódik a hang; Wav | IMA ADPCM | ...


Megnéztem ha Audacity-vel mentem ki IMA ADPCM-be, mi történik és ott tökéletesen kimenti duplázás nélkül.


[link]

2014. nov. 18. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!