Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mit tudok tenni, ha elveszett...

Mit tudok tenni, ha elveszett a jogtiszta Windows XP Home Edition programom lemeze?

Figyelt kérdés
A párom fogta, és elégedte a számítógépem dobozát, amibe direkt bennehagytam minden papírt, lemezt, amit a számítógéphez kaptam. Sajnos nincs meg a telepítőlemezem se, csak a számla és a garancialevél, amelyen rajta van a gyártási szám. Ezzel juthatok valamire, vagy lőttek az egésznek, vehetek új programot?
2008. aug. 15. 09:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A lemez nincs meg, vagy a lemezhez tartozó programkulcs (licence key) sincs meg? Mert ha a kulcsot tudod (felírtad valahova máshova, vagy a jelenlegi rendszert azzal telepítetted, akkor meg tudod nézni), akkor nincs gond. A Microsoft számodra ad új eredeti lemezt (kulcs nélkül), hívd a hotline vonalat, vagy írj nekik e-mailt. De bármelyik letöltött és nem mennyiségi licenszes windows xp telepítőlemez megfelelő neked, amelyikbe a te eredeti kulcsodat be tudod írni, majd aktiválni. A kalóz xp attól kalóz xp, hogy nem eredeti kulcsot használ, ki van kerülve az aktiválás és hasonló nyalánkságok. Nem attól, hogy letöltötte valaki a lemezképet.
2008. aug. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Utólag már nem fognak neked lemezt adni ha elvsztetted. Én azt javasolnám, hogy tölts le netről egy xp home-ot, a garancialevelet, meg a számlát tarsd meg! Ha valaki belekötne, akkor ezzel tudod igazolni, hogy megvetted a programot.
2008. aug. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs felírva ilyen kulcs :-(
2008. aug. 15. 09:45
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Már hogyne pótolnák a lemezt!

[link]


Csak kulcsot nem kap hozzá.


A mostani xp-d arról a lemezről lett telepítve? Mert akkor abból kinyerhető a telepítési licence key és akkor az is megvan.

2008. aug. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszóló kezdi visszahozni az életkedvemet. Igen, úgy tudom, hogy ahol a gépemet vettem, ott erről a lemezről telepítették fel a Windows-t. nehéz megtalálnom ezt a kulcsot? Esetleg tudnál ebben segíteni, ha nem túl bonylult? Sajnos eléggé analfabéta vagyok ilyen téren. Ha nagyon bonyolult, akkor mindegy, keresek valami szakit, aki kijönne, és segítene. Már attól is boldog vagyok, hogy nem veszett el így minden.
2008. aug. 15. 12:06
 6/7 anonim ***** válasza:

A telepítési kulcsot az alábbi program segítségével tudod megnézni (vírusellenőriztem, tiszta a program):


[link]


Ezt letöltöd, a benne lévő három fájlt kicsomagolod egy mappába (vagy a teljes mappát kicsomagolod) és utána a keyfinder.exe-t elindítod. A program meg fogja mondani a Windows XP-d telepített kulcsát. Ezt felírod egy papírra, majd a jogosultságodat igazolva kérsz egy lemezt a Microsofttól, és máris megvan minden.


Amúgy az csak most jutott eszembe, hogy amennyiben legálisan vásároltad az operációs rendszert, és telepítve volt rajta, akkor elvileg [ha OEM volt az xp] a számítógép oldalán vagy elején kellene lennie egy licenszmatricának, amelyen a sorozatszám fel van tüntetve. [De a keyfinder is megmondja, tehát azért több lehetőség is van.]


Sok sikert :)

2008. aug. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Megvan a kulcs!!! Nagyon örülök, és köszönöm a segítséget.
2008. aug. 18. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!