Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A blenderben nem tudok importá...

A blenderben nem tudok importálni, hogyan kell?

Figyelt kérdés
Blenderben csináltam egy modellt, utána csináltam egy másik ablakban is egyet, és nem tudom átimportálni az egyiket a másikba, és nem csak külön fólián csináltam őket, hanem újra megnyitottam a blendert, és egy új, üres ablakban, bár azt se tudom, hogy kell, egyik layerről a másikra importálni, szóval ezt a kettőt leírná valaki?

2014. nov. 22. 23:16
 1/5 tabaki ***** válasza:
Nem egészen világos a problémád. Kijelölöd az egyik ablakban a tárgyat, Ctrl+C, átmégy a másikba, és Ctrl+V, mint minden programban. Hogy mit értesz „egyik layerről a másikra importálás” alatt, azt csak találgatom. Ha csak át akarod mozgatni az egyik rétegről a másikra, kijelölöd, utána M (értsd: Move, mozgatás), és a beugró táblácskán kijelölöd a rétegnek megfelelő kockát. Ha az eredetit meghagyva oda akarod másolni, akkor értelemszerűen előbb duplikálod (kijelölés után Shift+D), és a másolatot küldöd át ugyanígy.
2014. nov. 23. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, a baj csak az volt, hogy nem object módban másoltam, hanem edit módban
2014. nov. 23. 13:19
 3/5 A kérdező kommentje:
Viszont most, hogy átmásoltam, nem tudom őket egyszerre edit módba tenni és összeilleszteni őket, vagy csak object módban van menkettő vagy csak az egyik van edit módban, így nem lehet őket összeilleszteni, ilyenkor mit csináljak?
2014. nov. 23. 13:37
 4/5 tabaki ***** válasza:
Nem ártana látnom, pontosan mit csinálsz, de a módszer lényege: Object módban jelöld ki mindkettőt (például a Shiftet nyomva, vagy kerettel), utána Ctrl+J. Ez geometriailag egy tárgyat csinál a kettőből, vagyis Edit módba lépve egyben szerkesztheted az egészet. Ha az egy helyre kerülő pontokat ténylegesen is egybe akarod növeszteni, akkor a kijelölésük után nyomd meg a bal panel Remove Doubles gombját. Hogyha az összenövesztett tárgy belsejében maradnak összefekvő felületek, azokat is vadászd le, mert nemkívánatos disznóságokat okozhatnak. A tárgy teljes egybedolgozása után érdemes minden pontját kijelölni, és kifelé fordítani a normálisokat (Ctrl+N).
2014. nov. 24. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mostmár értem
2014. nov. 26. 23:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!