Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a különbség a GPT és MBR...

Mi a különbség a GPT és MBR között? Okozhatta a lent kifejtett jelenséget egy ezzel a két dologgal kapcsolatos "esemény"?

Figyelt kérdés

Történt egy érdekes jelenség a gépemmel:


Egyszer csak, mintegy varázsütésre a gépemben lévő HDD-k megszűntek létezni. Pontosabban hirtelen olyan állapotba kerültek amiben a zsírúj HDD-k szoktak lenni. Azaz csak jobb klikk sajátgép kezelés új kötet formázás stb procedúra után jelennek meg újra a sajátgépben.


Ha csak egy HDD-m lenne azt hinném egyéni hiba, nade egyszerre történt a gépemben lévő (fizikailag különböző) 500 és 2000 gigással. Az SSDvel (amin a rendszer van) és egy pendriveal (ami szintén bevolt dugva) semmi sem történt.


Ez elég fájó volt, mert sok fontos adat is volt a HDDken. Különösen az egyiken. Ezen a vinyón az esemény óta nem is módosítottam semmilyen adatot, hátha még van remény (nem formáztam stb). Partíció helyreállítás (EsUS) nem segített (nem találta meg az elveszett partíciót) Ellenben a data recovery látja az adatokat (viszont visszaállítás után mind sérült lett).


Windows újratelepítés sem segített, vírust nem találtam a gépen.


A vinyók fizikailag hibátlanok (lefuttattam több tesztet). A vinyók és az SSD is "GPT partíciós táblával vannak". Van egy olyan opció a lemezkezelésnél, hogy konvertálás MBR-re. Azt még érdemes bejátszani mielőtt végleg lemondok az adataimról? az visszaállíthatja? Esetleg más javaslat?



2014. nov. 23. 23:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem sokat konyítok fejből a vinyókhoz, de emlékeim szerint a GPT -> MBR konvertálás után szinte végleg búcsút mondhatsz az adatoknak!


Amit kipróbálhatsz, az az, hogy elkérsz valakitől egy live linux lemezt, arról bebootolsz, hátha az látja az adatokat...

Ha nincs ilyen ismerősöd, töltsön le egyet (kubuntut mondjuk), és írja ki.

2014. nov. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

A GPT egy MBR-től különböző partíciós tábla, a Linux-nál opcíó általában ilyet csinálni, pl. az Arch Linux ajánlja is.


A GPT és az MBR közti konvertálásról nem sokat tudok, de emlékeim szerint ahhoz, hogy GPT-ből visszaállíts egy lemezt MBR-be, az Arch Linux indítólemez cgdisk nevű programjával kell "zap"-polni, az egész lemezt üresre törölni, úgy, hogy eltűnik róla a GPT-tábla, de minden más is.

2014. nov. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 T/Z ***** válasza:

Ha ezt egy szakmai oldalon kérdezed meg, akkor ott talán segítséget is kapnál.

Itt nem vagyok benne biztos, h van olyan személy, aki rendelkezik ekkora infós tudással.


Esetleg őt ajánlom figyelmedbe, írj neki privátot, másold be ugyanezt a kérdést:

[link]

2014. nov. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Linuxos Live DVD-ről boot-olva a TestDisk-kel megpróbálhatod a partíciós táblát visszaállítani. Ubuntu azt hiszem alapból tartalmazza a Testdisk-et csomagként.
2014. nov. 24. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1. Ha GPT-ről MBR-re konvertálsz, egyetlenegy adatod se veszik el (oda-vissza konvertáltam a C meghajtómat MBR-ről GPT-re, majd vissza MBR-re és az oprendszer ugyanúgy működött tovább, egyetlen adatom se veszett el). Az más kérdés, hogy ha visszakonvertálod MBR-re, megjelennek-e az adataid.

2. Ha nem jelennek meg az adataid, akkor valamilyen adatvisszaállító programmal még megpróbálkozhatsz, hát ha segít (Handy Recovery vagy Runtime GetDataBack vagy O&O DiskRecovery, stb.)

3. Én a partíció konvertálást az AOMEI Partition Assistant Pro-val (magyarul is tud) végeztettem.

2014. nov. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!