Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy keresztanyának mi a dolga...

Egy keresztanyának mi a dolga a keresztlánya megkeresztelése során? Hogyan zajlik az esemény? Van különbség Pest és Debrecen között?

Figyelt kérdés
2010. márc. 24. 13:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Nem hiszem h volna..de vannak felkészitők,nem? Amúgy meg ne izgulj, ha nem is tudod ma meg..akkor majd elmondják.Nincs semmi nagz ördöngősség benne
2010. márc. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sajnos még egy keresztelőn sem vettem részt,így egyáltalán nem tudom hogyan zajlik.Előkészítőre nincs időm menni(bár nem is hallottam róla,hogy van ilyen).Senki nem mondta még,mit kell csinálnom,így félek valamit rosszul fogok.
2010. márc. 24. 13:51
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem kicsit ciki volt, mert nem vagyok hívő, ezért nem ismertem az imákat, nem tudtam az egyházi énekeket
2010. márc. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy hívő, miért vállalsz el keresztszülőséget? Az egész jelentését degradálod így le, csak azért mert más így csinálja. Ha meg hívő vagy akkor úgyis tudod, mik a keresztszülő dolgai.
2010. márc. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát én még ilyet nem hallottam, hogy keresztelő-felkészítő... Én Debrecen mellett egy faluban kereszteltem a keresztlányom (görög katolikus) dupla keresztelő volt, ott volt egy kisfiú is a szülőkkel. A templomban belül az ajtóban megálltunk fogtam a kiskeresztlányom (mellettem állt a párom és segített :-) mert kis ducika és nehéz volt), odajött a pap prédikált velünk szemben volt, utána mondta menjünk oda mellé nyitva volt az imakönyv és mondott egy mondatot, nekünk válaszolni kellett rá úgy, hogy olvastuk hangosan. Utána a pap az oltárhoz ment, mi követtük. Nekem csak tartanom kellett míg ő beszélt ez is elég volt és amikor vizet önött a kicsi fejére mindig szólt, hogy vegyem le a kis sapit, aztán mikor bekente a kis kezét, lábacskáját azt is szabaddá kellett tenni, de akkor is szólt a páromnak kellett gyertyát fogni még (ha jól emlékszem) de ekkor is szólt a tiszteletes, úgyhogy szerintem, ha másként is alakul, közben úgy is segít a pap, hogy mit tegyetek, vagy lehet az elején el is mondja.
2010. márc. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ugye nem gondolod hogy mindenki hívő aki megkereszteli a ygerekét? Mint ahogy sok fiatal pár is csak a "szépség" miatt választja a teplomi esküvőt
2010. márc. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

ma 14:11 akkor meg minek mennek az egyházhoz, hogy két év múlva egymást átkozva elváljanak!?


Kérdező!

A kérdést ha kijavítanád annyival, hogy milyen felekezet. (Ha nem vagyok túl indiszkrét)

2010. márc. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Azért mert a egyházi esküvő látványos,szép...

(Nekem nem volt templomim)

2010. márc. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

14:19

Katolikus keresztény

2010. márc. 24. 14:47
 10/11 anonim ***** válasza:

ma 14:37 mert te normális vagy, de azok akik azért látogatják meg az egyházat, mert látványos és szép, hát őket elítélem!


na szóval: katolikus keresztény, (értem mit szeretnél, de az sem mindegy, hogy görög, vagy római) az egyik énekel, a másik "beszél)

lényeg ami lényeg, az imamondás, keresztvízzel való szentelés, tartani kell a gyermeket, égetni kell a gyertyát, és "áldozni isten színe előtt" imával persze.

Hiszekegy, Miatyánk, és most meg nem mondom melyik ének, de gyanítom, hogy János evg.


Kb 35-45 perc.

2010. márc. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!