Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Lehetséges ilyet csinálni...

Lehetséges ilyet csinálni Windows-ban? Létezik erre valami program?

Figyelt kérdés

Olyasmit szeretnék Windows XP-re, mint ami az utóbbi Knoppix Linux verzióknál az Orca üdvözlőanimációja:


Bejelentkezés után, amikor már az intéző is elindult, akkor van egy rövid, alpha rétegű (adott területeken áttetsző) animáció a képernyő közepén, ablakkeret nélkül.


Ilyet lehetséges bárhogyan megvalósítani a Windows-ban - gondolom pl. egy programmal, aminek annyi a feladata, hogy ablakkeret és háttér nélkül/áttetsző háttérrel lejátszik egy animációt, azt kész?



2014. nov. 24. 10:39
 1/3 A kérdező kommentje:

Ill. kicsit elírtam : (valószínűleg) Nem az "Orca"-ra gondoltam, mint ezt megvalósító program, hanem valami "Compiz Fusion" nevű dologra.


Találtam róla egy videót, itt 1:12 körül jön elő:

[link]


-> Ezt a fajta üdvözlőanimációt szeretném megvalósítani Windows XP-n. (csak nyilván más feliratokkal és logóval, és ha van rá lehetőség, mozgókép alapján)

2014. nov. 24. 11:18
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem néztem videót.


De egy ötletem van, és csak nagyvonalakban:

- Kell egy program, ami ez az animáció.

- Be kell állítani, hogy ez automatikusan induljon.


Gyakorlatban viszont nem tudok segíteni. Én max. a 2.-ra tudnék megoldást találni (Google segítségével). Az 1. már érdekesebb...


Egyébként ez csak lassítaná a bekapcsolást, ezért nem is látom igazán értelmét...

2014. nov. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Vááááá!


Muszáj volt a TRIVIÁLIS részét leírnod a dolognak, DEE semmi többet annál !! =(


Igen, automatikusan rendszerrel együtt indítani programot nagyon sokan tudnak legalább 2 féle - ha nem 3 - módon: registry, indítópult, vagy egy erre "szakosodott" 3 program.... És ehhez azért Google-t se kéne használni, ez még az a kategória, amit egy picit is a Windows-hoz konyító embernek fejből illik tudni - vagyis nem igazán az, hogy illik-e, inkább tudJA is a többség.


És az, hogy ez lassítaná-e a bekapcsolást, vagy sem, olyan de SZUBJEKTÍV ÉS KÖRNYEZET/HARDVER/ARCHITECHTÚRA függő megoldás, hogy végülis nem vágom, hogy mi a francnak vetsz kommentbe ilyesmit... vagyis sejtem :/ (de az egy más dolog) Gondolom, azt se nagyon akarnád megérteni, hogy finoman szólva miért ellentmondásos, hogy arról írsz, hogy ezt Te nem tudnád megcsinálni, szakmailag nem tudod, hogy hogyan működne, de azt kifejtés nélkül közlöd, hogy ez lassú.


+ még a fáradtságot sem vetted, hogy azt a ..... 6 másodpercet (ha nem kevesebb) megnézzed a vidóból...


Innentől nem értem, hogy mit akarsz??

2014. nov. 25. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!