Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha Gentoo Linuxot telepítek...

Ha Gentoo Linuxot telepítek Virtualbox virtuális környezetbe, az van olyan jó terep "kísérletezésre", Linux tanulásra, mintha rendesen ráraknám a gépre dual-bootba?

Figyelt kérdés

2014. nov. 24. 21:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindamellett, hogy tanulásra nem feltétlen a Gentoo-t ajánlanám, igen, mindaddig ameddig van elegendő memóriád a host és a guest rendszer egyidejű egészséges kiszolgálására, tökéletesen használható kísérletezésre (talán még jobban is, mert ha valamit hazavágsz, akkor nem megy gajra a fizikai gépben semmi)
2014. nov. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Arch Linux-hoz értek, igazi gépen is futtattam már jó eredményekkel, ezért szeretnék Gentoo-ra váltani, mert annál elvileg még jobban bele lehet látni a Linuxba.
2014. nov. 24. 21:52
 3/3 anonim ***** válasza:
Én a legtöbbet mindig abból tanultam amikor elszállt alólam az aktuális disztró. Egyébként Arch után Gentoo elég nagy falat lesz. Próbálkozz egy nagyon alapszintű Linux From Scratcheléssel, aztán ha az sikerült, akkor minden gond nélkül nyomhatod a Gentoot.
2014. nov. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!