Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programokat érdemes...

Milyen programokat érdemes SSD meghajtóra telepíteni az op. Rendszeren kívül?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam ,hogy nagyban megnöveli a meghajtó élettartamát ha csak a szükséges programokat telepítjük rá! Szerintetek mik ezek a programok?
2014. nov. 25. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Játékon kívül mindentamit gyakran használsz
2014. nov. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is úgy szoktam, hogy játékokon kívül mindent. Sőt, pár kisebb játékot is, amik eredendően lassan töltenek. (Pl. Audiosurf)


Az élettartammal csak ésszerű keretek között érdemes foglalkozni. Azért veszi az ember, hogy használja, nem dísznek. Ha elromlik, majd veszel egy újat. Addigra úgyis elavult lesz, és amúgy is vennél.

2014. nov. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Azt telepítesz rá, amit csak akarsz, legyen az operációs rendszer, vagy valamilyen alkalmazás, esetleg játék!


Jobb minőségű SSD-re 5 év garancia van, így tehát 5 évig tönkre is mehet, majd kicserélik! :-)


Mellesleg egy játék sokkal kevesebbet használja az SSD-t írásra... ...ugyanis az olvasás tulajdonképpen nem számít! ...tehát egy játék kevesebbet ír az SSD-re, mint az operációs rendszer, vagy pl. egy böngészőprogram... ...ez utóbbi a cache-tartalmakat is oda menti (ezért érdemes más háttértárra irányítani).

2014. nov. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Tengor ***** válasza:

Viszont ha a böngésző gyorsító tárát lassabb meghajtóra irányítod, akkor böngészés közben nem tudod kihasználni az SSD előnyeit.

Annak sok értelme nincs, mert tök jó, hogy a rendszer 10 s alatt indul, ha aztán ugyan olyan lassú, mint HDD-vel. És jellemzően indítani csak néhányszor szoktuk a gépet naponta, míg böngészni elég sűrűn böngészünk vele.

2014. nov. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tengor-nak:


Ne vedd kötöszködésnek, nem annak szánom, de most akkor neked mi a bajod? :-)


Igen pontosan a gépet egyszer indítjuk el (jobb esetben), ezért mehet is az operációs rendszer az SSD-re! (mellesleg sokszor önállóan is dolgozgat magában a rendszer, azaz ír-olvas...)


Viszont a böngésző cache-tárolóját egyik másik böngésző törli, mikor kilépsz belőle, majd amikor belelépsz újra, egy rakás szemetet szór a háttértárra... ...azt a sebességcsökkenést, ami a cache-átirányítása okoz nem fogják észrevenni! :-) ...csak éppen nem az SSD-det írod-olvasod 160 000-szer... ...főleg ha fejlesztesz is közben!

2014. nov. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ!
2014. nov. 25. 13:18
 7/8 A kérdező kommentje:
Kicsit parázok mert most veszek majd egy elég komoly gépet és én fogom feltelepíteni meg minden és még sose csináltam elötte se op. rendszer telepítést meg hardverek telepítését semmit ezért járom alaposan körbe a dolgot!
2014. nov. 25. 13:24
 8/8 Tengor ***** válasza:
#5, nem veszem. A cache lényege a gyorsítás, nem? Mindnél gyorsabb helyről olvassa be annál gyorsabban megy a böngészde, nem?
2014. nov. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!