Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tudnátok képszerkesztő program...

Tudnátok képszerkesztő programokat ajánlani mint a photoshp?

Figyelt kérdés
Láttam hogy valaki mellékesben képek szerkesztésével keres pénzt és tetszettek az olyan képek szóval melyik alap programmal éri meg kezdeni? Esetleg tippek hogy hogyan álljak neki? :)

2014. nov. 30. 22:50
 1/8 anonim ***** válasza:
26%

Csak a photoshop. Ez az egyetlen professzionális szintű program, ami tényleg a legjobbak közt is a legjobb. Ingyenesnek a Gimp-et szokták javasolni, de én, mint hozzáértő photoshopos, attól 2 perc után agyérgörcsöt kaptam.

Szóval akár kezdő, akár nem: photoshop.

Én is, mint bárki más, kezdőként kezdtem a photoshopot, és autodidakta módon, apró kreativitással és logikával nagyon szépen meglehet tanulni kezelni.

2014. nov. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha olyan jól megy,szoktál pénzért is csinálni? :) Ja,amgúy köszönöm a választ! A photoshop ingyenes?
2014. nov. 30. 23:30
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

Az első válaszolónak tökéletesen igaza van. Csak a Photoshop. Én is már vagy húsz éve tolom - az elején ráérzel a logikájára, meg beletanulsz egy kicsit a képfeldolgozás elméleti és matematikai részébe, és menni fog egyre jobban.


Dehogyis ingyenes, ez egy baromi drága szoftver, de természetesen tele van a net kalózverziókkal. Nekem is a cégnél van bent jogtiszta, az itthoni gépen meg - azt a fantáziádra bízom.

2014. nov. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ncore-on találtam fent verziót ami jó lesz beletanulni:D Nektek nehezen ment vagy az interneten olvasgattátok a dolgokat róla?:) Neked is köszönöm a választ!:) Megnyugtatásul,nem csaj vagyok és nem arra kell hogy facebook-ra ilyen képet tegyek fel magamról :D:D
2014. nov. 30. 23:39
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

"A photoshop ingyenes?"

Legálisan nem. Pénzbe kertül.


"Szóval akár kezdő, akár nem: photoshop. "

Ez téves. A Photoshop is csak egy eszköz. Meg kell szokni a használatukat.

Kb. olyan, mint ha egy szögbeverő kalapácsot hasonlítanál össze egy szögbelövővel. Ahhoz, hogy a falba beverj egy-egy szöget elegendő egy kalapács, de ha egy toronyházat kell felépíteni, jó hasznát veszed a szögbelövőnek.


Kezdőként javaslom a Gimpet ( [link] ). Teljesen ingyenes, tud magyarul, egyszerűbb feladatokra bőven elegendő. Az ott megszerzett tudás pedig némi migráció után továbbvihető a Photoshopra.

2014. nov. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Ncore-on találtam fent verziót ami jó lesz beletanulni:D Nektek nehezen ment vagy az interneten olvasgattátok a dolgokat róla?:)"


Az már csak úgy van, hogy ha valamit nem tudsz, akkor utánanézel. És nyilván az Interneten, mivel az egy globális információs hálózat. Ergo igen, amikor nem tudtam valamit, akkor kerestem egy tutorialt.


"Megnyugtatásul,nem csaj vagyok"


Hát most aztán atom nyugodt lettem, hogy megtudtam, hogy van farkad. Mi köze ennek a Photoshophoz?


(Rohadtul sok nőnemű grafikus, dizájner van amúgy, akik jobban tolják az Adobe szoftvereket, mint ahogy te fogod az elkövetkező tíz éven belül.)

2014. dec. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, szoktam pénzért is csinálni, de nem ez a fő 'hatásköröm', csak hobbi szinten érdekel.


Az #5 válaszolóval nem értek egyet. A hasonlatával se.

Miért kezdenél el megtanulni egy olyan programot, amit nem akarsz soha használni? Maximum ha munkahely miatt szükség lesz rá, de szerintem a kérdező nem fog ilyen helyen dolgozni.


Nem úgy kell elképzelni a photoshopot, mint egy agyonbonyolított paintet, amit csak az tud használni, aki grafikusnak született. Tudom magamról, hisz én se vagyok született grafikus, és örülök, hogy anno erőt vettem magamon, hogy megismerjem a photoshopot, mert ha a gimppel kezdek el tanulni, akkor később kicsit mérges lettem volna, hogy értek egy fos programhoz, amivel nem lehet olyan minőségi munkát készíteni, mint egy olyannal, amihez nem értek.

Nagyon jól meglehet tanulni photoshopban is az alapokat, és inkább ott tanuld meg, mint egy olyan programba, ami leragadt valahol óvodás szinten. Elég egyelőre csak azzal kezdeni, hogy létrehozol egy új üres sablont, és elkezdesz rá rajzolgatni, kipróbálod melyik gomb mit csinál, nézel neten kezdő tutorialokat. Nem egyből láng effekt, meg maszkírozás, ilyenek, hanem átszínezés, kijelölés, szűrők használata, stb. és idővel belejössz.


Ha tudod kezelni a photoshopot, akkor kis áttanulmányozás után fogod tudni a gimp-et is, de hidd el, hogy azt nem akarod használni, ha nem muszáj.

2014. dec. 1. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja és azt kihagytam, hogy fordítva, ez nem igaz. Ha megtanulod használni a gimpet, akkor a photoshop-ban csak össze fogsz kavarodni, mert ott zavarni fog, hogy semmi nem olyan bonyolult, mint a gimp-ben.
2014. dec. 1. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!