Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen videó szerkesztőt...

Milyen videó szerkesztőt ajánlotok? Vagy valaki ért a Sony Vegas Pro 10-hez?

Figyelt kérdés

Bloghoz szeretnék videókat csinálni. A movie markerrel nem vagyok megelégedve, a vegashoz meg sajnos nem értek (angol nyelv tudás nulla). Ha valaki tud valami jó szerkesztőt,akkor azt meg köszönném. Vagy ha valakinek van türelme és ideje,akkor "tanítgathatna" a vegas kezelésében.

m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=Hi6wMZT9iDQ

Kb. ilyesmi videókat szeretnék csinálni. Aki ezt a videót csinálta,azt mondta,hogy Sony Vegas Pro 10-el csinálta, és nincs ideje "tanítani".

Szóval aki tud segíteni,az írjon. Előre is köszönöm!



2014. dec. 1. 00:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért mindenki a Sony Vegast akarja használni, vannak tőle jobbak és egyszerűbben kezelhetőek is.

Itt van a legjobbak listája:


[link]

2014. dec. 1. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Hát...sokan ezt a programot ajánloták,de a használatát már senki se magyarázta el.

Köszi :) majd megnézegetem,ezeket a programokat.

2014. dec. 1. 06:55
 3/13 anonim ***** válasza:

Én személy szerint sose voltam oda a vegas-ért. Nem rossz, de a premier pro valahogy jobban kézre állt. (arról nem is beszélve, hogy minden adobe termékkel tökéletes összedolgozik)


Otthoni használatra ezt javaslom:

[link]

Ilyen videó készíthető ezzel is. (Mondjuk ha ilyet csinálsz, akkor majd kevésbé szar minőségben tedd, mert amit linkeltél az elég borzalmas. :))

Sok segédlet van hozzá és ha meg akarnád venni, akkor megfizethető 15-17eFt körüli ára van.

2014. dec. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :D majd megpróbálkozok vele :) nem tudom, hogy fog menni mert sajnos nem nagyon jó az angol tudásom, de majd ki tapasztalom idővel :)
2014. dec. 1. 08:12
 5/13 anonim ***** válasza:
Én is a CyberLink-et ajánlanám, kicsit hasonlít a kezelése a Movie Maker-hez, ha azzal elboldogultál, ezzel is el fogsz.
2014. dec. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Első: azért akarja mindenki a Vegast használni, mert pont középen van. Nem überprofi, mint egy Final Cut, de mindent meg lehet benne csinálni, ha nagyon muszáj. Nem olyan fapados, mint a Movie Maker, de nem olyan fejlett, mint egy Premiere+AE kombó, és főleg a felfogása emberbarát, mivel egy hangszerkesztőből lett, olyan józan paraszti módon lehet benne húzgálni a videókat, ahogy azt kell, például ha összecsúsztatod, akkor automatikus, grafikus crossfade lesz, nem pedig leharapja, vagy ilyesmi, és nem kell hozzá agysebésznek lenni, hogy kiismerd, mint akár egy Premiere-t, a Lightworksről már ne is beszéljek. Azért, mert ideális azoknak, akik "profi" videót akarnak csinálni, de ők maguk amatőrök. Egész estés filmet én sem kezdenék el Vegasban vágni, de egy órányi A38 videót multicamerában úgy ledarálok vele, ahogy sem Premiere-ben, sem Final Cutban, sem Avidben, hogy a Blenderről meg az Ediusról már ne is beszéljek. Azért a Vegast választják sokan, mert az az arany középút. Viszonylag gyors, viszonylag egyszerű, és mindent meg lehet csinálni benne, amit egy átlag felhasználó igényel, és egyszerű crackelni. Mert ugye az átlagember fizetni sem szeret :) Remélem, sikerült megválaszolni a miértet.
2014. dec. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem sikerült. Ez egy védőbeszéd volt a Sony Vegas mellett, ugyanezt le lehetett volna írni a Corelról, vagy a Cyber Linkről is. Felhasználóbarátság szempontjából nálam ez a kettő viszi a pálmát, semmilyen érv nem szól ellenük a Sony Vegassal szemben.

Van egy csomó jó program (amit linkeltem), mindegyik használható paraszti logikával (talán az Adobe kivételével), de mintha csak egyet ismernének az emberek, a Sony Vegast. Egyszerűen nem értem.

2014. dec. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Azért én megvédeném az Adobe-t is. Szerintem nem olyan nehéz elsajátítani. A felépítése is logikus (csak más az elv). És a multicamhoz sem kell pilótavizsga, mikor először csináltam benne kb 4-5 perc alatt megértettem mit-hogy kell.


A népszerűsége talán abban rejlik, hogy nem mai darab. Elég korán elég jót tudott produkálni. Sok funkciót ő hozott be. (Ha nem is elsőnek, de másodiknak biztos.) A mostani feltörekvő programok pedig próbálják utolérni a nagyokat. Pinnacle Studio alig tudott még valamit, mikor a sonic már egyre jobban hagyta kibontakozni az embereket. Én egy program jóságát 2 tényező alapján mérem le: 1) mekkora alkotói szabadságot nyújt, 2) mennyire lehet vele minőségi munkát végezni.

Amiben a sonic (mostmár sony) nagyot alkotott, hogy hamar megvalósította az első pontot.

Szerintem idő kell míg megismerik az emberek a többi programot is.


Egyébként a final cut is elég népszerű csak nem nálunk. USA-ban, ahol sokkal többen használnak mac-et, vele együtt a final cut-ot is.


És a felsorolásból az AVID media composer-ét sem lenne szabad kihagynunk.

2014. dec. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
*a népszerűségnél a vegas-ra gondolok*
2014. dec. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#7: arról volt szó, hogy miért népszerű a Vegas, nem arról, hogy a többi miért nem. Ha arra is kíváncsi vagy, így fejből kettőt tudok mondani:

A Corelnak a Corel Draw miatt van rossz szájíze, valamiért a Corel szó hallatán csak azoknak gyúlik gyertyaláng a szívében, akik imádták a Corel Draw-t, mindenki más ódzkodik a névtől.

A CyberLink Power Directornak meg a rosszemlékű PowerDVD lejátszó miatt, ami majdnem jó volt, de pont nem.

A népszerűség ilyen apró dolgokon is múlik.

Az, meg hogy kinek mi a "jobb", teljesen egyéni, de úgy fest, hogy az átlag netes felhasználó, aki mások youtube-videóit húzza le és vagdossa össze, esetleg játékos videókat vág magáról, jelen pillanatban a Vegas az ideális, különben nem használnák ennyien. És ne feledd, hogy minél népszerűbb valami, annál népszerűbb lesz, mert azt ajánlják.

Te pl. mikor tömörítettél utoljára zenét ogg-ba? Vagy realmédiába? Esetleg mp3 pro-ba? Vagy akár töltöttél le ilyen forámtumokat? Pedig ezek közül mindegyiknek vannak előnyei az mp3-mal szemben. A divatban nem kell feltétlenül logikát keresni.

2014. dec. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!