Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Win 7-nél hogyan tudnám...

Win 7-nél hogyan tudnám beállítani, hogy az ablakokat a tálca fölött mutassa?

Figyelt kérdés
Vagyis, hogy a tálca ne legyen mindig látható, hanem lehessen az ablakokat fölötte mozgatni?

2014. dec. 1. 07:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
tálcán > jobb klikk, tulajdonságok
2014. dec. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

A tálca tulajdonságoknál csak ezek a beállítási lehetőségek vannak:


- A tálca zárolása

- A tálca automatikus elrejtése

- Kis ikonok használata

- Tálca helye a képernyőn

- Tálcagombok

- Értesítési terület


Én olyan beállítási lehetőségre gondoltam, mint ami xp-nél is volt: "a tálca legyen mindig látható az ablak előtt". Ha itt kipipálatlanul hagytad, akkor a tálca mindig a háttérbe ment, ha egy ablakot fölé húztál.


Nincs ilyen Win 7-nél? Valahogy nem lehet megoldani?


* Köszi a gyors reagálást!

2014. dec. 1. 07:48
 3/19 P.O.C. ***** válasza:
Alapból mindig látható, szóval nem értem a problémát.
2014. dec. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

én azt hittem az automatikus elrejtést keresed. na erre már nem is emlékszem az xp-s korszakból :)

szerintem nincs ilyen lehetőség benne (vagyis így biztos nincs) esetleg lehet regeditből még megoldható valahogy, de erre nem találtam megoldást. És gondolom az sem igazi megoldás ha kilövöd az explorer-t (tálcát) mint folyamatot. Szóval marad az automatikus elrejtés.

2014. dec. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Nemrég lecseréltem a veterán gépemet, ami elég hosszú ideig szolgált, és amin Win XP volt. Az újabb gépen már Win 7 van, és most van egy csomó újdonság a számomra. (Tudom, hogy jócskán le vagyok maradva; ha lehet, ne szívassatok ezzel) :)


Igazából a "probléma" a szokatlanságából fakad. Nem okoz komoly problémát, csak zavar egy kicsit, és gondoltam, hogy ha van rá valami orvoslás, akkor körbeérdeklődöm. Ha nincs, akkor meg lesz*rom! :)


*Egyébként furcsállom, hogy pár beállítási lehetőség, ami egy régebbi op.rendszerben alap volt, azt egy újabból meg kihagyják. Na, mindegy...


Köszi a gyors válaszokat! :D

2014. dec. 1. 08:02
 6/19 A kérdező kommentje:
Ja... és ment a zöld! :)
2014. dec. 1. 08:03
 7/19 T/Z ***** válasza:

Az automatikus elrejtés nem jó?

Majdnem ugyanazt csinálja.

2014. dec. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

"Kényszerűségből", egyelőre ezzel a beállítással használom, aztán majd lassan hozzászoktatom az agyam a W7 sznobizmusához. :) De be kell, hogy valljam: ettől a tálcaelrejtéstől már xp alatt is jojózott a szemem. :) Le-föl ugrál a tálca: agyrém! 8I


Az "ablakok mögé rejtés" kicsivel egyszerűbbé tette a kezelhetőséget; ezért is furcsállom, hogy (több, apróbb, és hasznos beállítási lehetőségekkel egyetemben) az újabb op.rendszerekből kihagyták ezt a ziccert... Na, de mindegy is... Túlélem!!!!!!


- Miéééééérrrrrttttt?????!!!!!!!! *térdre rogy és égbe kiállt* :)

2014. dec. 1. 10:30
 9/19 anonim ***** válasza:
Ez nem hiba, hanem teljesen logikus. Ha a tálca fölé tudnál húzni bármit, használhatatlanná válna a tálca, szóval teljesen helyes, hogy semmit sem tudsz fölé húzni. Ha tényleg rohadtul zavar, feladatkezelőből gyilkold meg az exploer.exe-t, és akkor nem lesz tálca. Később ugyanonnan futtatás->explorer-rel visszahozhatod.
2014. dec. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

"feladatkezelőből gyilkold meg az exploer.exe-t, és akkor nem lesz tálca". Igen ám, csakhogy ezzel a mappaablakok is eltűnnek, szóval sok esetben nem lenne értelme. (Egyébként ismerem ezt a módszert. Szoktam is használni, mikor az explorer használja a pendrive-ot, és nem tudom "tőle" biztonságosan eltávolítani azt. Ilyenkor kilövöm, majd feladatkezelő - futtatás: explorer - hardver bizt. eltávolítása, és ekkor húzom ki (szóval ismerem)).


Azt viszont nem értem, hogy mitől válna használhatatlanná a tálca... Egy billentyűnyomással előtérbe lehet(ett) hozni xp-nél, vagy, ha rákattintasz egérrer a tálca egy kis részére, akkor is előtérbe jön. :/


Egyébként, megismétlem: nem eget rengető probléma, csak megérdeklődtem, hogy van-e rá valami ép. megoldás. Nincs. Hozzászokom. Egyébként már le is vettem a tálca automatikus elrejtését - mindig is utáltam -, szóval standard nyomom... Szokom a krumplifőzeléket a wellington-bélszín után... Ilyen az élet... Egyszer fent, utána örökké a pokolban rohadsz... miközben néhány kiátkozott pap, bőrszerkóban, lúdtollal csiklandozza a karóhoz rögzített testedet... mindörökké... és tehetetlen vagy... vagy nem! :D


* Köszi a válaszokat! "Már, csak" megszokásból nyomogatom a zöld kezet... :)

2014. dec. 1. 13:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!