Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Adobe Premiere CS6-ban hogyan...

Adobe Premiere CS6-ban hogyan lehet relatív útvonalat megadni a fileoknak?

Figyelt kérdés
Képtelen vagyok elhinni, hogy egy kész projektfile archiválásakor (pl. felmásolom egy lokális szerverre), újra meg kell adni az elérési utakat. Ez 4-5 file esetében még nem lenne gond, de ebben az esetben 80db fájlról van szó. Hogyan lehetne úgy beimportálni a fileokat, hogy mindíg az aktuális mappaszerkezet relatív elérési útját nézze?

#videoszerkesztés #adobe premiere cs6 #fájl import #relatív útvonal
2014. dec. 8. 09:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén ezzel már én is szívtam egy sort:

a prproj fájlt ha megnyitod jegyzettömbbel (vagy ha van xml editor még jobb) és megkeresteted benne az útvonalakat és kicseréled.

De egyébként elvileg tudnia kellene a relatív útvonalakat.

pl nekem ez van benne:


<ActualMediaFilePath>E:\FILMEK\*****_dvd\2014-04-25_09-19-46\VTS_01_1_2.avi</ActualMediaFilePath>

<RelativePath>..\..\..\..\FILMEK\*****_dvd\2014-04-25_09-19-46\VTS_01_1_2.avi</RelativePath>


csak arra kell figyelni hogy kb ugyanott legyen a projetfájl és a média

2014. dec. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

most kirpóbáltam. nekem megtalálta a fájlokat. (pedig volt egy rendszertelepítés)


arra egyébként vigyázz, hogy a cs6 ahol utoljára így tudsz mahinálni a fájlokkal. cc-től kódolva vannak

2014. dec. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A projekt file valójában egy sima xml file, én is találtam bene actual és relativepath változókat, csak nehezen merek belenyúlni.

Azt hittem a CC az egy más típusú verziószám és kicsit másra is való mint a cs. Minden esetre próbálkozom még.

2014. dec. 8. 12:33
 4/4 A kérdező kommentje:

érdekes dolog történt (a mappaszerkezet mindíg ugyan az egyébként:

[video]

_grafika

_egyeb

_video

_hang


Átmásoltam az egész video mappát a szerverre, majd töröltem az eredeti mappát. Ezáltal a szerverről megnyitott projekt file, mintha átvette volna automatikusan a relativepath értéket.

Ennek ellenére a projekt file-ban bennemaradt az eredeti (már nem létező) actualfilepath érték...

2014. dec. 8. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!