Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mivel tudom a hangsávot...

Mivel tudom a hangsávot szerkeszteni?

Figyelt kérdés

Haverokkal tervezzük, hogy leszinkronizálnánk egy filmet. Csak úgy szórakozásból. Semmi extra, közzététel, vagy ilyesmi, csak van egy film, amit sosem szinkronizáltak le és eljátszanánk vele. Ne kérdezzétek mi a címe, az nem lényeg. De az igen, hogy a film modern, tehát sztereó, sőt azt hiszem 5.1-ben is fent van blue ray-ben, tehát nem egy 70-es évekbeli mono hangsávval lenne dolgunk.


Na most! A kérdésem annyi lenne, hogy a film hangsávját már külön kimentettük egy wav-ba, de mivel tudjuk megcsinálni, hogy a beszélgetéseket legalább lehalkítsuk?? Van erre mód? Marhára nem fontos, hogy profi legyen, csak ugye az akció közben vannak beszédek, és nagyon jó lenne, ha a hangeffektek azért megmaradnának, csak a beszélgetést szednénk ki. Tudom ez szinte lehetetlen, hiszen egy hangsávvá olvasztották már, de azért bepróbálkoztam egy kérdéssel.


Köszike! :)))



2014. nov. 19. 22:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a sztereó sávot halásztátok le, akkor az adott részeken megpróbálkozhattok egy vocal cuttal (amikor a bal-és a jobboldalt kivonod egymásból), de az eléggé ki fogja herélni az egész hátteret, viszont dumáltok rajta, szóval nem lesz annyira feltűnő. Messze ez a legcivilizáltabb megoldás, persze azon kívül, hogy megkapod a stúdiótól az international sávot, ami ugye a minden a beszéden kívül.
2014. nov. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Oké, köszi. :))
2014. nov. 20. 18:31
 3/7 anonim ***** válasza:
Adobe audition csodákra képes :)
2014. nov. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Őőő, igen köszi. :) Épp a napokban töltöttem le hozzá egy remélem brutál jó oktató DVD-t, mivel még hozzá se tudok szagolni. A Premiere-t, Photoshop-ot és a Flash-t is ugyanígy tanultam meg. :)) Nem is tudnám elképzelni az életem Adobe termékek nélkül. :DD
2014. nov. 21. 23:27
 5/7 anonim ***** válasza:
Ugyan így vagyok vele én is kérdező :D Ugyan az auditionhoz annyira nem értek, de az After Effects, a Premier Pro és a Photoshop a szívemhez nőtt :) Biztos jó a Sony Vegas is, de azt még nem próbáltam annyira tetszenek az Adobe termékek :D
2014. nov. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nekem is. Még egy pofonegyszerű kép átméretezést is PS-sel csinálok meg, nem is ismerek más programot erre. :DD Ez a vicces. Vagy ha 2-3 kivágás kell egy videóból, akkor is Premiere. Semmi más nem jöhet szóba. Nekem a CS3 is megvolt eredetiben, nos az borzalmas volt. De a CC és most már a CC 2014 pokoli jól sikerült. Azt hittem a CS6-ot nem lehet tovább fokozni... tévedtem. :DD Tény: az Adobe nagyon eltalálta ezeket a szoftvereket.
2014. nov. 22. 00:58
 7/7 anonim ***** válasza:
Pacsi :) Nekem is a CC van most fent mindenből :) Eleinte mivel a gépen egy rakat szar volt, örültam ha a Cs4 -es verziója elfutott.. Viszont most újítgattam egy kicsit rajta és vígan elfut a CC is szerencsére :)
2014. nov. 22. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!