Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Kezdő linux-os vagyok, pár...

Kezdő linux-os vagyok, pár ubuntu-s kérdés?

Figyelt kérdés

Ma telepítettem/használtam elsőnek linux-ot, azon belül is az ubuntu 9.04-et.

Lenne pár kérdésem, kezdem is:

1. A gyári torrent kliens (Transmission vagy mi) "megbízható"?

Tehát tölt le/fel rendesen, a trackernek jól elküldi az adatokat, stb.


2. Amit kihoz telepítés után (Rendszer->Adminisztráció->Frissítéskezelő) ott van jó sok program, amit kérdezi, hogy telepítek-e.

Van pár, ami tudom, hogy mi akar lenni (mozilal, gimp,stb.), de van pár, ami érthetetlen számomra (libcups, acpid, apport, stb.).

Tehát a kérdés: érdemes-e felrakni itt mindent, vagy van pár, ami majd belassítja a gépet/ront rajta?


3. Hogyan kell telepíteni programokat vagy bármit?


2010. jan. 31. 22:56
 1/8 anonim ***** válasza:

1. Igen, de ha mégsem tetszene, akkor Deluge.

2. Az neked mind telepítve van, csak van hozzá elérhető frissítés, azt kérdezi frissíted -e őket. (Válasz igen)

3. Frissítéskezelő alatt néhány sorral a menüben találod a Synaptic csomagkezelőt. Abban választhatod ki, amit telepíteni akarsz. Megkeresi, letölti, telepíti függőségeivel együtt.

2010. jan. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1. ponthoz: ktorrent sokkal gyorsabb:)
2010. jan. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1. - Én is inkább a Ktorrentet preferálom

2. - Ne telepits fölöslegesen programokat, csak amire tényleg szükséged van, viszont ki se törölj olyanokat amiket nem ismersz, mert érhetnek meglepetések. Egyébként minden csomagról van rövid leirás, ajánlom elolvasni.

3 - Synaptic vagy aptitude

2010. febr. 1. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem minden dolog alkalmazás, amit a listán látsz, lehet egy fontos rendszerkönyvtár ("dll") is (libxxx).
2010. febr. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Akkor Ktorrent-et kipróbálom, köszi, de még elakadtam egy helyen.


Most épp telepíteni próbáltam, firefox 3.6-ot, letöltöttem, fájl neve: firefox-3.6.tar.bz2

Próbáltam a Synaptic-kal telepíteni így:

Fájl->Letöltött csomagok hozzáadása (vagy valami hasonló), láttam is ott az FF-et, de szürke volt, nem aktív, nem bírtam telepíteni.

Mit rontottam el, hogyan kéne tovább?


És még egy kérdés ami most ugrott be:

Milyen billentyűkombinációval lehet a taskok között váltani?

Lehet nem task a neve, de valami t betűs, magyar ubuntu-n munkaterület néven van.

2010. febr. 1. 16:52
 6/8 A kérdező kommentje:

Na most megpróbáltam letölteni ktorrent-et, honlapon láttam ilyet, hogy KDE3 és KDE4 verzió letöltése.

Ubuntu 9.04-re milyet kell letölteni itt, meg hogyha máshol kérdezné valamilyen honlap?

2010. febr. 1. 17:40
 7/8 A kérdező kommentje:

16:52-es kérdésemre már megtudtam a választ.


De ezt a KDE3/4-et még mindig nem tudom, KDE4-es ktorrent-et szedtem, működik is, de akkor KDE3-as el sem indulna, vagy általában KDE4 is van mindenből?

2010. febr. 1. 21:28
 8/8 anonim ***** válasza:

Kézzel csomagokat letölteni nem igazán kezdőnek való. Ha kézzel telepítesz valamit, a csomagkezelő nem tud róla és a függőségeit sem kezeli. Mivel Firefox már telepítve van, nem kell ismét telepíteni. Frissítését bízd a frissítéskezelőre.


Ubuntu a Gnome környezetet használja, KDE a Kubuntu-ban van beleépítve. Viszont telepítve vannak bizonyos KDE könyvtárak, hogy KDE-re szánt alkalmazások futtathatók legyenek. Hogy melyik verzió? Synapticban rákeresel, megtudod.

2010. febr. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!