Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Total Commanderben miért...

Total Commanderben miért nincs őűúüö betűk?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már többször letöröltem és feltelepítettem a Total Commandert (win7 32 HUN környezet) és a Win regedit ből is kitöröltem, de amikor megnyitok egy txt állományt nézőke módban az öüőáűú betűk eltűnnek és van ahol TM szöveg jelenik meg felső indexben.

Már kipróbáltam más kódolást használjon olvasáskor, de nem segített neki.

Sőt másik megjeleníthető betű típust állítottam be neki.


Van erre valami megoldás? :)


Köszönöm szépen a segítséget előre is!



#Total Commander #total commander űúőó #nincs űúőó betű #karakter kódolási hibák
2014. dec. 8. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Arra tudok gondolni, hogy valami 10 éves verziót használsz. Lehetséges ez?
2014. dec. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A megoldás: Notepad.
2014. dec. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
8.51 -s verziót használok hozzá.
2014. dec. 9. 08:19
 4/4 coopper ***** válasza:

Szia.


Nézd meg amikor megnézel egy szövegfájlt s Lister-ben milyen beállitások vannak : Beállitások menüpont.


Itt próbálkozz pl (Ansi windows karakterek az ANSI Dos karakterek helyett)


Ha a fenti gond megoldás akkor a TC-ben : Beállitások menüpont -> Általános beállitások -> Szerkesztő/Nézőke -> Belső nézőke beállitása gomb (illetve ugyanit allithatsz külső nézőkét is pl a már emlitett notepadod - de bármely kedvenc szövegszerkesztódet beállithatod)


Sok sikert.

üdv.

2014. dec. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!