Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Segítség újratelepítés után (? )

Segítség újratelepítés után (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok! tavaly nyáron vettem egy erős asztali gépet. Idén nyáron állítólag a automatikus frissítés miatt romlott el a gép. Nem igazán értek hozzá annyit róla hogy mikor kapcsolnám be megáll a betöltés és újraindítja magát... na szóval meguntam és volt itthon egy win xp sp2 telepítő cd na azt felraktam . minden oké csak nem tudok csatlakozni az internethez és hang sincsen.... a hang nem lényeg . Tudom hogy vmi drivert kellene raknom a gépre de nincs semmi telepítő cd hozzá csak a videókártyához !!! Tudnátok segíteni nekem hogy mit tegyek? most úgy próbálkoztam hogy ilyen drivereket töltöttem le egy másik gépre és pendrive-ról raktam a gépre de egyik sem volt jó.... a gépeim fontosabb adatai

proci Intel Core i3 2120 3.3 Ghz (4 cpus)

RAM 4gb

grafika NVIDIA GeForce GT 630 memória " Gb Integrated RAMDAC


még annyit tudok mondani hogy ahova a netkábelt dugom egy helyen van ahova a hangszórót és ahol az USB portok vannak . a monitort nem abba dugom. köszi előre is a segítségeket! és tudom hogy a win xp már szar januárban majd meg lesz csinálva rendesen addig ez csak egy gyors megoldás.


2014. dec. 8. 20:48
 1/5 Tengor ***** válasza:

Az alaplap pontos típusát kellene tudni. Vagy megnézni az alaplapon vagy Aida 64-el egy erős tippet adni rá. Ha ez megvan, akkor a gyártó oldaláról telepíteni.

Egyébként miért nem bízod szakemberre? Miért szenvedsz vele úgy, hogy nem értesz hozzá és úgy hogy egy ilyen gépre egy elavult oprendszert teszel?

Neked ebben mi a jó?

2014. dec. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hidd el nekem ebben semmi jó nincsen.... ne ítéljetek el mert ezzel kínozok egy ilyen gépet de nincs hirtelen egy tizesem most így kari elött majd januárban mikor lesz pénz megcsináltatom . Akkor még annyi kérdés hogy euronicsba vettem de akkor nem volt rajta op rendszer azt egy ismerősöm rakta rá aki szakember kapott matricát a gép . na de euronicsba adtak jótállást 3 vagy 5 évre nemtudom.... de végül is op rendszert nem euronicsba vettük meg akkor erre van jótállás vagy felesleges ezért bevinnem? egyszerűbb ha újra felrakja a win 7-et az ismim?
2014. dec. 8. 21:06
 3/5 Tengor ***** válasza:

A jótállás a hardverre van. Az oprendszerre nincs, meg egyébként sem gyártási hibából ment tönkre, hanem attól, ahogy használtad, szóval...

Újra kell telepíteni normálisan és ennyi.

2014. dec. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jó értem de nehogy már megegyetek egy kérdés miatt:D és amúgy minden alaplapra vagy hálózati kártyára külön driver van? .... szóval olyan nincs ami többféléhez jó vagy hogy is mondjam? amúgy ha nem is tudom most megcsinálni oké majd szakember de volt ez a dolog még nyáron hogy egy frissítéstől nagyon sok embernek tönkrement a gépe.... facebookon is ment... enyém is akkor baszódott el. na most erre nem kellene valami felelősséget vállalnia annak aki kiadja a frissítéseket? mert ez annyira abszurd hogy megveszem kiadnak hozzá egy hibás frissítést és megcsináltathatom újra egy csomó pénzért.... :(
2014. dec. 8. 21:16
 5/5 Tengor ***** válasza:

A gép nem ment tönkre, csak a szoftver. Azt mondtad az oprendszert ismerős tette fel, vagyis lopott, nem jogtiszta. Innentől kezdve ha az MS bármilyen kártérítést is kiadna a kellemetlenségért abból te nem részesülhetnél, sőt...

Ha megveszed az oprendszert, akkor a használatára kapsz jogot és kb ennyi. Ha szeretnél arra garanciát, hogy nem megy tönkre frissítéstől, ahhoz még pluszba kell venned csomagot az MS-től vagy külső cégtől.

Az alaplap gyártójának oldaláról szedd le a drivert, az a legegyszerűbb és legbiztonságosabb! Viszont ha már ott jársz, akkor szedd le a hangkártya és a chipset driverét is!

Feltéve persze, hogy XP-hez kiadott ilyesmit a gyártó...

2014. dec. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!