Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet megcsinálni...

Martin66789 kérdése:

Hogyan lehet megcsinálni Win98-ra internetet hálókártyán keresztül (LAN) (A többi lent)?

Figyelt kérdés

Hogyan lehet megcsinálni Win98-ra internetet egy Trendnet TE100-PCIWN tipusú hálókártyával ?

A hálókártyának a szoftverét elvileg rendeset szedtem le, végül is a program felismeri a hálókártyát. A LINK LED is világít rajta, csak az ACT feliratú LED nem világít.A hálókártya RTL8139D tipusú chipet tartalmaz.

De sajnos netem nincsen.


Az új hardver varázsló kérdőjellel hozza fel a "Létező Ndis2 illesztőprogram" és a "PCI Ethernet Controller-t", rákattintok a továbbra ott bejön az eszköz beállításai és ott az va nírva hogy az eszköz nincs helyesen telepítve (Code 28).Rámegyek hogy illesztőprogram újratelepítése után ki kell választani hogy hol lehet a telepítő én mindent bepipálok és valamikor nem talál illesztőprogramot, valamikor megy tovább kéri a win98 telepítőlemezét ott töltöget valamiket be majd kidob egy ablakot hogy helyezzem be a Novelle Netware Dos lemezt, de nekem nincs olyanom már próbáltam a neten is keresni de nem találtam semmit róla.


Ha valaki tudja hogyan lehet megcsinálni annak nagyon örülnék, tuti lehet rajta netezni mert máshol írták hogy még a 95-ön is működik.


ha valaki tudja hogyan kell megcsinálni annak nagyon örülnék, hálás lennék neki a segítségért.



2014. dec. 15. 02:10
 1/4 P.O.C. ***** válasza:

1. A Windows 98 az internet mai formájától összefossa magát. Eleve nem is tudsz rá olyan böngészőt telepíteni, ami csak megközelítőleg helyesen jeleníti meg a lapokat, mert nem kompatibilis velük. Hogy a biztonsági problémákról már ne is beszéljünk...


2. Realtek chipsetes a kártya, tehát onnan kéne hozzá drivert szerezni:

[link]

2014. dec. 15. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"A hálókártya RTL8139D tipusú chipet tartalmaz"


Történetesen ebből rengeteg hamisítvány létezik, amiknek semmi köze a Reltekhez. Ha a Realtek driverrel nem működik, akkor a saját CD-jéről telepítsd.

2014. dec. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A kártyához nincsen telepítő lemezem, a gépen volt net újratelepítés előtt.
2014. dec. 15. 09:04
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a swgítséget, és a fáradozást mindenkinek sikerűlt megcsinálni, a realtek driver keletthozzá,ami nekem volt meg az csak diagnosztika volt.
2014. dec. 16. 02:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!