Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az mp3, a wav vagy az ogg...

Az mp3, a wav vagy az ogg formátumba beolvasott CD adja a jobb minőséget?

Figyelt kérdés
Az mp3 több információt tartalmaz pl. a zeneszám hossza, míg az ogg nem tartalmazza, csak a megnyitás után, tudjuk meg: nem tudom ez e az, ami miatt az mp3 formátum több mb-ot foglal el, mint az ogg, és hogy a minőséghez van e ennek köze vagy nincs. Én nem vettem észre minőségbeli eltérést, bár azért biztos nem vagyok benne.

2014. dec. 15. 14:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
wav
2014. dec. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Lajos54 ***** válasza:

A valóságos minősége a wav-nak jobb, de a másik kettőnél erősen függ a minőség a tömörítés értékétől (kbps, vagy bps - másodpercenkénti bitek száma). Ezzel természetesen arányban áll a fájl mérete is.

Az mp3 fájlokban lévő információk "mérete" elhanyagolható, talán csak bájtokban mérhető, vagy legfeljebb 1-2 KB.

Az már teljesen más kérdés, hogy hallgatva mennyi különbséget érzékelünk a formátumok között. Általában úgy működnek, hogy az hiányzik az eredeti hangképből, aminek a hiányát nem (annyira) lehet észrevenni. Meg persze az sem mindegy, milyen eszközön van hallgatva...

Itt olvashatsz összefoglalót pl. az ogg-ról: [link]

2014. dec. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A WAV a legjobb minőságű, egy az egyben ugyanaz, mint az audio cd, ha rendesen va ripelve.

Az Ogg is támogatja a tageket, ez az adat csak néhány byteéot foglal, a file mérete, a minőségével együtt a beállított bitrátától függ.

Megfelelő hangrendszer és fül kell hozzá, hogy érzékeld a különbséget.

Elméletben az ogg jobb minőségű, de az aac jobban elterjedt valamiért, igaz közel sem éri el az sem az mp3 népszerűségét

2014. dec. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!