Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Csak én gondolom azt, hogy...

Csak én gondolom azt, hogy Linux-nál a Unity és a Gnome 3 egyszerűen használhatatlan? Miért erőlteti a Canonical a unity-t?

Figyelt kérdés
Ubuntunál nem véletlenül készültek el a xubuntu , kubuntu stb disztribúciók, unity ahhoz képest hogy elég erőforrásigényes teljesen puritán és testreszabhatóságban a windows 95-el vetekszik. A gnome 3-ról sincs jobb véleményem sajnos , pl a fedora alapértelmezetten gnome3-al települ , ubuntu alapértelmezetten unity-val. Linux Mint-nél például lehet választani letöltéskor , hogy melyik felülettel töltsem le, ugyanígy opensuse-nál is.

2014. dec. 15. 21:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekem speciel nincs bajom a unityvel, bár van egy kis gépigénye.
2014. dec. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem írtam bele a bevezetésbe , hogy tulajdonképpen szubjektív ennek a megítélése ,biztos van akik erre vágynak , például ahogy az első válaszoló is.
2014. dec. 15. 21:26
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem, a unity nagyon sok embert eltávolított az Ubuntutól, nem is követi egyetlen disztró sem. Ez olyan mint a Windows 8 csempéi, legtöbben nem szeretik.
2014. dec. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Na igen , meg én úgy látom hogy a unity miatt szokták buguntunak csúfolni. Van némi alapja , mert lecseréltem Xubuntura és a bugok el is tűntek
2014. dec. 15. 21:56
 5/14 Tengor ***** válasza:

Nem csak te gondolod, de ez a téma már lerágott csont.

A Unity előtt is létezett az X/K/LUbuntu kiadás, szóval nem véletlen, csak nem a Unity az oka.

Szerencsére nincs ráerőszakolva senkire, bárki letörölheti, cserélheti szabadon.

2014. dec. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 tabaki ***** válasza:
Például én... Brr, az első dolgom volt lecserélni. Amikor időnként kipróbálom, hogy hátha mégse volt olyan rossz, mindig nagyon ideges leszek. Rémes kísérlet az újításra, szerencsére könnyen orvosolható. De hogy miért ezzel kell bemutatkoznia az Ubuntunak, számomra is a világ egyik nagy talánya.
2014. dec. 16. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 ejbenjaro ***** válasza:

Én szeretem a Unityt és a Gnome3-at is. Mindössze megszokás kérdése. Javarészt munkára, böngészésre, levelezésre használom a gépet, oda pont tökéletes ez a két felület is.

Többnyire azoknak csípi a szemét az Unity és a Gnome3 mássága, akik nem tudnak elszakadni a megszokásaiktól, vagy egyszerűen csak abban élik ki magukat, hogy mindent testre akarnak szabni a gépükön. Én azt hiszem kinőttem már abból, hogy agyonhekkeljem a masinát, én egyszerűen csak használni akarom a gépet, és ezt az igényt pl az alap Ubuntu maximálisan kielégíti.

2014. dec. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 tabaki ***** válasza:
Hát, szerintem rám egyik sem illik igazán, viszont kismillió apró programom van, azt tudom jól indítani, ami kint van az asztalon, a Unityről meg a végtelen hosszú oldalsávon való similabdázás az alapélményem. De inkább befogom, mert utánaolvasva úgy látom, hogy azért volt fejlődés az ősidők óta, inkább frissítenem kéne.
2014. dec. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is használhatatlan. Compiz elpatkol, programok lefagynak időnként. Gépigény nagyobb, mint a KDE, ráadásul ocsmányul néz ki.
2014. dec. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Igazából azt kéne felakasztani, aki kitalálta, hogy a Unity jó úgy, ahogy most bevezették. Egy vacak szerintem. Sokat ki lehetne belőle hozni, de sem az indokolatlanul lassú és hót felesleges főmenüje, sem a baloldali sávja nem kellene bele.


Személyes kedvenceim a Cinnamon, KDE (örök kedvenc, csak lassú és bugos), LXDE (gyors, apró, szerethető).

2014. dec. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!