Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szerintetek lehetséges lehet...

Szerintetek lehetséges lehet hogy az személyigazolványt is okostelefonon tároljuk?

Figyelt kérdés

Most olvastam, hogy Amerikában van egy olyan kezdeményezés, hogy a jogosítvány is rajta van az okostelefonon.


Lehetséges hogy egyszer a személyigazolványnál is hasonló lesz?



2014. dec. 16. 09:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem leszenk próbálkozások de nem vezetik be.

A személyigazolványt ki nyomatva üldik. Azt is lehet hamisítani. De azt észreveszik.

Míg ha telefonon van azt föl lehet törni. És úgy módosítani ahogy akarják

2014. dec. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Figyelj!

Rendőrségi igazoltatáskor a rendőr csak az azonosító számot nézi meg hogy körözés alatt vagy-e és egyéb más adatokat is lekérdezhet.


Szerintem. Te hogy látod?

2014. dec. 16. 10:31
 3/7 Tengor ***** válasza:
100%

Lehetséges, de azért van pár probléma a dologgal.

Pár indok, amiért nem:

1.) A telefonokat sűrűbben cserélik és még sűrűbben romlanak el, mint a plasztik lapok.

2.) A személyigazolványt miért adnád kölcsön bárkinek? Ellenben a telefont oda adhatod egy hívás erejéig akárkinek, vagy bármilyen más okból is.

3.) Azon kívül, hogy ne legyen nálad a kis plasztik lapod mi más értelme lenne? Mi pluszt adna? A pluszt amit ad, hogy pótolnák azok esetében, akiknek nincs ilyen telefonjuk?


Szerintem hamarabb lesz olyan technológia, ami a személyit a bőr alá ülteti be egy chip formájában.

2014. dec. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igazad van, de pl ha benne lennének egy központi adatbázisban az adataid, ahonnan ezeket bármikor egy jelszóval, arcfelismerő cuccal előtudod hozni akkor az megoldaná azt a problémát hogy cserélgetik a telefont.


Úgyis minden adatunk benne van egy adatbázisban. (Önkormányzat, NAV stb) Innen lehetne elérni az adatokat és nem kéne állandóan új kártyát csinálni.


Pl a TAJ kártya is olyan, hogy elmész vért adni, vagy elmész az orvoshoz, akkor oda kell adni. Miért? Hogy megnézze az adatokat -,-.


Az egyetlen gond itt szerintem az hogy lemerül a telefon....

2014. dec. 16. 14:58
 5/7 A kérdező kommentje:
Akinek nincs ilyen telefonja annak marad a hagyományos azonosítás.
2014. dec. 16. 14:59
 6/7 Tengor ***** válasza:
A lemerülésre még nem is gondoltam, és nem elhanyagolható. Ha lemerül, nem tudod magad azonosítani, tehát kell, hogy legyen ennél biztosabb módja is. Ki akarna azért befáradni a rendőrörsre, mert lemerült a telefonja és nem tudja magát azonosítani?
2014. dec. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
nem latom ertelmet , legfeljebb ha elveszitened , meglenne a telodon , ami persze hitelesiteni kellene , legyen ervenyes es elfogadhato a hatosagogtol , es ujat lehetne csinaltatni , semmi utana jarassal , mert lecsokkentene a birokraciat
2014. dec. 18. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!