Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel-hez kérek segítséget,...

Excel-hez kérek segítséget, van itt valaki, aki keni-vágja a témát?

Figyelt kérdés
A kérdés (most) az, hogy; kell készítenem egy táblázatot bizonyos árucikkekről, a forintos ár adott, de tudnom kell az amerikai dollár és eurós árukat is. Amúgy már kiszámoltam, nem gond, de a feladatnak van egy kitétele, miszerint; két másik cellába fel kell tüntetnem, hogy mennyi az euró és a dollár árfolyama - és ezekre hivatkoznom is kell! Hát hogy a bánatba csináljam meg azokat a cellákat? Beleírhatom én hogy pl. 1 USD mennyi forint és ugyanez euróval is, de attól én még nem tudom azokat a cellákat bevonni a számításba. Tudna valaki segíteni? (Már csak azért is, mert a segédanyag kiadja a feladatot, de erre választ nem ad, utána viszont vissza-visszaköszön ez a feladat és mindig kéri, hogy hivatkozzam ezekre a (számomra még nem megfelelően értelmezett) cellákra. Szóval el-elakadok. Köszönöm a segítséget.

2014. dec. 16. 11:39
 1/7 Tengor ***** válasza:

Olyan képletet kell írni.

Amit összedobtam táblázat az így néz ki:

A1: név oszlop fejléce

B1: Ft-os ár fejléce

C1: USD ár fejléce

D1: EUR ár fejléce


Egy távoli oszlopba felvettem az 1 USD FT-ban értendő árát, alá / mellé ugyan így 1 euró árát is. Ez alapján

J1: 220

J2: 310


A2: "homokozóvödör"

B2: 1000 (1000 Ft-ba kerül egy homokozóvödör)

C2: =B2/$J$1

D2: =B2/$J$2


Így a A és B oszlopot töltöm kézzel, majd a C és D oszlop képleteit csak le kell másolni. A $J$1 alak biztosítja, hogy bárhova is másolom a képletet, mindig a J1-ben lévő értéket használja.

2014. dec. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Oh, atyám, ez aztán gyors volt! Köszönöm, neki is fogok! De ha már itt vagy és látom, nagyon érted ezt a témát, tudnál olyan oktatóanyagot ajánlani a neten, amivel gyorsan, nem időt pocsékolva és érthetően elmagyarázzák a lényeget? Évekkel ezelőtt vizsgáztam excel-ből, de azóta soha nem használtam és nagyon villámgyorsan át kell ismételnem, mert az új munkahelyemen követelik. Köszi.
2014. dec. 16. 11:52
 3/7 A kérdező kommentje:
Jah, és most nézem csak, hogy "távoli oszlopba felvetted" a két értéket - na, ez az! Az én könyvemben ez nem két számot jelenít meg, hanem ezt pl.: 1 € 220 Ft. Ez van a feladatban. Ezt hogyan tudom összehozni? Hogy szöveget jelenít meg, ugyanakkor számot jelent.
2014. dec. 16. 11:56
 4/7 Tengor ***** válasza:

Hogy mit ír a könyv, az egy dolog. Gondolom nem kötelező szó szerint venni. Persze ha szívatni akarod magad, akkor nekikezdhetsz feldolgozni a mező tartalmát függvényekkel, de sok értelme nincsen.

Az MS-nek elég jó súgói vannak az egyes funkciókról, érdemes azokat lapozgatni, esetleg érettségi feladat példákat megcsinálni vagy ECDL könyvet lapozni.

2014. dec. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
:-) Oké, még szép hogy szívás követni azt a feladatot, megoldottam enélkül is, csak kíváncsi voltam, hogyan kéne ezt profin összehozni. Amúgy az összes többi érthető a könyvben, ez volt kicsit zavaros. Köszi a segítségedet.
2014. dec. 16. 12:03
 6/7 Kőváry Orsolya ***** válasza:
Itt van egy jó gyakorlatias tananyag [link] vagy személyesen is tanulhatsz, ha úgy könnyebb neked.
2014. dec. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, most egyedül kell ismételnem.
2014. dec. 17. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!