Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Vmware vagy virtualbox? Win...

Vmware vagy virtualbox? Win 98-as probléma

Figyelt kérdés

Van egy játék ami win 98-on 95-ön és 2000-en megy csak.Feltettem a virtualboxot úgy ahogy kell.Bekacpsoltam a 3D gyorsítást is.Viszont az a gondom,hogy a videókártyát alapértelmezettnek ismeri fel.Tehát full full alap 640x480-as 16os színnet. Nem tudom nagyobbra állítani mert nem ír kis semmit videókártyának.

Feltettem a Vmware-t és ott is ugyan ez a probléma.Próbáltam már midnent de nem jövök rá.

win 98-al és win 2000-el próbáltam,egyik se jó.A szín ronda. Hogy tudnám ezt megoldani?



2014. dec. 16. 23:24
 1/9 Tengor ***** válasza:
65%
Telepíts drivert!
2014. dec. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A Virtualbox abszolút nem támogatja a win9x-et. Nincs is driver, nem tudom, mit tettél fel.


A VMWare támogatja, de hardveres gyorsítás csak XP-től van, korábbi oprendszerekben nincs.


Erre mondják, hogy RTFM, illetve össze lehet rakni régi gépet, valamint szinte minden játékra van valami trükk, és nehéz elhinni, hogy pont ehhez ne lenne...

2014. dec. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A Microsoftnak is van virtualizációs szoftvere, azon szépen fut a Win 98. (Ugyanez volt a problémám.)
2014. dec. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ez a játék az Industry Giant 1 lenne. Nem,nem a 2 azt nem szerettem. Az a baj,hogy ez nem olyan népszerű játék és még csak a sima játékot sem találom fent neten nem hogy az xp-s vagy a win7-es verzióját. Nekem eredeti CD-n van meg,anno pcguruhoz járt.


" A Microsoftnak is van virtualizációs szoftvere, azon szépen fut a Win 98. (Ugyanez volt a problémám.)"


Leírnád nekem a nevét? Kérlek.


Köszönöm a válaszaitokat!

2014. dec. 17. 08:13
 5/9 anonim ***** válasza:

Microsoft Virtual PC 2007

[link]

Van újabb virtualizációs szoftverük is, de azon csak az XP utáni rendszerek futnak.

Nekem egy kis programom van amit régebben vettem, és semmilyen trükkel nem tudom működésre bírni XP vagy Win 7 alatt. Már arra gondoltam, hogy fizetek egy programozónak, hogy oldja meg ezt a problémát.

2014. dec. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ezt próbáltad már?

[link]

2014. dec. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jó, tudom, hogy ez a 2-re vonatkozik, de hátha.
2014. dec. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez egy lépésről-lépésre útmutató (angolul). Win 98 telepítése Virtualboxba. Nekem nem sikerült, de lehet hogy te több szerencsével jársz.

[link]

2014. dec. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok segítséget! Rendesek vagytok. Ment a zöld ujj :)
2014. dec. 17. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!