Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Kevés lenne 2 GB RAM Linuxon is?

Kevés lenne 2 GB RAM Linuxon is?

Figyelt kérdés

Mivel a processzorom 64 bit képes , így a 2 gb ram ellenére , a 64 bites Xubuntut telepítettem a gépre. Windowsnál a 32 bites is csiga lassú volt ,ha egynél több alkalmazás volt megnyitva akkor már fagyott , viszont a Xubuntu határozottan gyors. Egy bizonyos mértékig. Az xfce-t két okból is választottam , egyrészt mert ez a felület tetszik , másrészt nem annyira falja az erőforrásokat , és így talán azokat hasznosabb dolgokra is tudom fordítani a kinézetnél.


Nos általában 3-4 Firefox ablak van megnyitva , közülük több fülön mennek videók 1440 p-ben (videoszerkesztéssel is foglalkozok). Általában meg van még nyitva az Opera böngésző (nem a régi opera hanem az új ami a napokban jelent meg Linuxra) és esetleg a Konqueror böngésző. Ezenkívül néha a libreoffice és a gimp képszerkesztő , max a kdenlive videoszerkesztő , de olyan 10 ablaknál több nincs megnyitva egyszerre! DE ilyenkor sokszor azt veszem észre , hogy kisit belassul a rendszer és nem olyan dinamikus mint amilyen általában lenni szokott. Nagyon durva lassulás nincs , de azért kicsit zavaró és szerintem ennek köze van a 2 GB ramhoz. Vannak akik azt mondták nekem hogy 2 GB "semmit nem ér , nem érdemes semmilyen böngészőt , pláne Firefoxot használni alatta , annak 8 gb ram kell"


Lehet van benne igazság , de ettől függetlenül , viszonylag jól szokott menni , lassulás elviselhető , de kérdés hogy pár év múlva a 2 GB ram mennyit fog érni.



2014. dec. 17. 20:53
 1/8 anonim ***** válasza:
A 2 giga elég általános használathoz. Ha tizenszám nyitsz meg ablakokat és programokat, sok fülön böngészel egyszerre, akkor nyilván kevés lehet. Linux és windows alatt is érdemes figyelni a feladatkezelőt lelassulás esetén, és akkor rögtön látod, hogy a memória telt-e be.
2014. dec. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Megnéztem a feladatkezelőt. Mindennél 0%-ot ír ki , kivéve ha ha megnyitok valamit a ff-al, akkor felmegy kb 30%-ig ,d e az oldal betöltése után megint 0% lesz minden.
2014. dec. 17. 21:36
 3/8 anonim ***** válasza:
0% memóriahasználat akkor van, ha a gép ki van kapcsolva. Vagy hülyeséget mutat, vagy nem jó helyen nézelődsz.
2014. dec. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Amit a lap alján ír ki a feladatkezelő aztán először véletlenül nem vettem észre.

Szóval:

Folyamatok: 168

CPU : 22% (ez a szám váltakozik 15-32 között folyamatosan)

Memória: 89 %

Swap: 26% (ez az érték nem változik)

2014. dec. 17. 22:10
 5/8 A kérdező kommentje:
7 alkalmazás van megnyitva
2014. dec. 17. 22:10
 6/8 anonim ***** válasza:
Inkább a linux mint 19 xfce-t kellett volna felraknod. Kicsit jobban gatyába van rázva, mint a xubuntu.
2014. dec. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Inkább a linux mint 13 xfce-t kellett volna felraknod. Kicsit jobban gatyába van rázva, mint a xubuntu.
2014. dec. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tom Benko ***** válasza:
A swap jelenlétéből ítélve kissé kinőtted a memóriát, mondjuk nem is csoda. Biztos, hogy ennyi mindenféle dolog kell neked?
2014. dec. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!