Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szeretnék leszokni az állandó...

Szeretnék leszokni az állandó kockulásról. Vagy legalább mérsékelni. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most, hogy pár nap múlva újév, szeretnék leakadni, vagy legalább mérsékelni ezt a "drogot". Mert ez így nem mehet tovább. Az, hogy suli után egyből gép, és játék 6-7 órán keresztül... Ez már sok. Próbáltam már leszokni, feltettem újra Windowsot, hogy minden játék eltűnjön, de ez sem segített. Egy két hétig kibírtam, de aztán irány nCore és tömegével jöttek le a játékok. Vagy ThePirateBay, mert akkor még nem volt nCoreom, de mindegy, nem ez a lényeg.


A napi 6-7 órából legalább a 2-3 órát de jobb esetben a 1-2 órát szeretném elérni JÁTÉK NÉLKÜL. Azaz, filmletöltés, meg filmnézés, FB,Skype,YouTube... Azt már tudom, hogy december 31-én újrateszem a Windowsot, hogy megint tűnjön el minden.


De ha ez megvan, mit tegyek? Mit tegyek azellen, hogy ne akarjak játszani? Próbáltam kijárni, de mindíg az lett a vége, hogy haverokkal kockulunk. Az jó megoldás lenne, ha a mostani márkás egeret, billentyűzetet stb eladnám, és vennék valami olcsó kínait? Vagy márkásabb vezetéknélkülit? Azzal nem olyan jó játszani.


Nincs valami tippetek, hogyan utáljam meg ezt az egészet? A játékokat és magát a játszást?


Köszönöm, hogy elolvastad! :)



2014. dec. 18. 21:26
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Korlátozd a netgyorsaságot olyan 280kb/s re azzal lehet multizni de nem épp a legjobb és azzal a nettel napokig tart egy 10Gb s jatek leszedése netezni kellemessen tudsz majd de a youtube az csak max 480p be engedi majd a folyamatos nézést viszont ha nCore függő vagy akkor töröld a felhasználót és tiltsad le a thepiratebay t es szerintem ugy csökkentheted a játékélményt megunod a letöltést várni ha nem törölnéd az nCore t ha nem multál el 18 akkor kérd mef a szüleidet hogy vegyék el a gépet (ha a szobádban van ) ha nem akkor tiltsanak el :)
2014. dec. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Hát ez jó kérdés :D

Szerintem a legfontosabb dolog az önkontroll. Ha ráveszed magad, hogy én most nem ülök oda, akkor nem fogsz odaülni. Ki kell találni valami más programot. Ha otthon ülök, akkor én is csak gépezek, de ha elmegyek itthonról, vagy dolgozok, iskolában vagyok, akkor nem hiányzik a gép.

2014. dec. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nem kell semmit bajolni.. linux windows helyett, hobbi keresés és kész.. ja meg értsd meg hogy a játék nem függeni van hanem kikapcsolódni pár órára
2014. dec. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Ne a netet piszkáld, hanem fogj magadnak egy csajt, és rögtön kedved se lesz gépezni.
2014. dec. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 cli_hlt ***** válasza:
86%

Válassz valami hobbit, ami nem szgép. Biztos érdekel valami.


Ha nem érdekel, akkor meg ne törődj vele. Most mi a baj azzal, hogy gépezel?


Használd ki.


Tanulj meg programozni. Az is egy hobbi.


A testmozgás viszont mindenképp fontos, az ülő élet egy fontos kiegészítője. Szerintem mindeképp kezdj el valami tornát.


100 fekvőtámasz program, vagy ennek a guggolásos / húzódzkodós verziója, street workout, fegyencedzés. Ezekhez edzőterem meg pénz sem kell nagyon.

2014. dec. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%
szerezz egy kisállatot! lehetőleg egy olyat amivel foglalkozni kell legalább napi 1 órat! nekem pl macskám van és ha úgy dönt hogy én nem gépezek akkor tényleg nem fogok mert leül a monitor elé.. beül az ölembe játék közbe(ez egyébként marha jó érzés) viszont így napi kb 1 órát foglalkozom vele és annyival is kevesebb a gépezés + kis mozgást is ad mert szaladgálok vele játszunk stb.. és nem kertesházban lakok (persze más állat is megfelel erre a célra de pl a hallal nem tudom mit lehetne csinálni:D)
2014. dec. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenki :)


Utolsó! Kutyában gondolkodtam már, de egyenlőre nem lene helye. Több okból is. De majd tavasszal ráállok a kutyaügyre. Aztán meg sport, remélem így sikerül :/

2014. dec. 19. 16:50
 8/8 anonim ***** válasza:
56%
Majd kinövöd/megunod.Ha majd elkezdesz dolgozni nem lesz rá annyi időd és energiád.Esetleg majd ha lesz egy fehér májú csajod akkor az megoldja a szabadidődet és a fölös energiáid...xD
2014. dec. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!