Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem aktiválódik a...

Miért nem aktiválódik a Windows 8.1 Pro?

Figyelt kérdés
Pedagógusként(nem egyetemi) letöltöttem a legújabb Windowst a Tisztaszoftver program keretében, ahol azt írták, hogy a Win8.1 automatikusan aktiválódik, azonban telepítés után ez nem történt meg, így viszont termékkulcsom nincs és ha rámegyek az Aktiválás interneten gombra, akkor meg hibaüzenetet dob ki: A fájlnév, a könyvtárnév vagy a kötetcímke szintaxisa nem megfelelő. (Hibakód: 0x8007007B) Valakinek volt hasonló és ha igen hogy oldódott meg, illetve ha valakinek nem is volt, de tudna segítséget nyújtani, nagyon hálás lennék. Előre is köszönöm!

2014. dec. 19. 22:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Általános OEM kulccsal, vagy saját, egyedi kulccsal telepítetted? Retail vagy VL verzió?
2014. dec. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Tengor ***** válasza:
Tisztaszoftver mit írt a problémára?
2014. dec. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nemrég telepítettem, már nem tudtam munkaidőn belül felvenni velük a kapcsolatot, ezért kértem itt segítséget, egyébként egyáltalán nem adnak semmilyen kulcsot, bemásolom mit írnak erről:

Kell-e aktiválni?

Az intézményi Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Office 2010 és Office 2013 termékek a közhálón keresztül automatikusan aktiválódnak (a KMS szerveren) ezért külön aktivációra nincs szükség.


Az otthoni felhasználásra szánt szoftverek telepítő kulcs nélkül installálhatók és automatikusan aktiválódnak.

2014. dec. 19. 22:19
 4/8 Tengor ***** válasza:
Lehet, hogy olyan verziót szedtél le, amit csak az iskolából tudsz aktiválni?
2014. dec. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor itt meg is válaszolódott a kérdés. Általános kulcsod és VL verziód van, amit a KMS szerver aktivál. Ehhez természetesen egy hálózaton kell lenned a szerverrel legalább 180 naponta egyszer. (Magyarul bent az iskolában, az ottani hálózatra kell felmenned a géppel, és azon fog aktiválódni.)
2014. dec. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, mert előtte meg kellett adnom a pedagógus adataimat itt:

[link]

2014. dec. 19. 22:23
 7/8 A kérdező kommentje:
Itt írták, hogy otthoni felhasználásra innen szedhető le
2014. dec. 19. 22:23
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor is így van, ahogy leírtuk. További infókat a suli rendszergazdája tud adni.
2014. dec. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!