Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen Windows-t tegyek fel...

Milyen Windows-t tegyek fel az alábbi gépre? Többi lent.

Figyelt kérdés

Most állok újratelepítés előtt, mert már sok volt a szemét a gépemen. A konfigom, 2 évvel ezelőtt raktam össze:


proci: i5 3570k

proci hűtő: arctic freezer 13

táp: fsp raider 550

vga: asus radeon r9 270X

ram: 8GB ddr3, asszem kingmax.

ház: cooler master elite k357 night

hdd: wd red 1TB

és vettem nemrég egy samsung 850PRO ssd-t. Milyen Windows-t ajánlotok erre a konfigra? Jó magam szoftverfejlesztő vagyok, de nehéz döntenem win 8.1 ílletve 7 között. A válaszokat köszi!



2014. dec. 20. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:
41%
Figyelembe véve egyebek mellett azt, hogy a 7-nek is lassan lejár a támogatása, szerintem ez nem nehéz kérdés.
2014. dec. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%
Én informatikai rendszergazda vagyok. win7-nél azt tapasztalom, hogy sokszor tud instabil lenni. Ugye a 7 az igazából a vista javított változata. De azért maradtak még benne hibák. A 8.1 alapjaiban véve más. Mivel ez nem egy régi gép így kompatibilitási gond sem lehet vele, szóval ajánlom figyelmedbe a 8.1-et. Win10-el még nem annyira érdemes próbálkozni, még sokat kell rajta fejleszteni, de elég érdemleges munkának tűnik az eddigiek alapján. Szóval egyenlőre 8.1, a 10-et meg majd meglátod.
2014. dec. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha szoftverfejlesztő vagy, akkor nyilván tisztában vagy az igényeiddel. Tudod, hogy milyen szoftverekkel fogsz dolgozni, és utána tudsz nézni, melyiknek milyen esetleges problémái vannak az adott operációs rendszerrel. Szóval szerintem Te jobban meg tudod hozni ezt a döntést, mint az itteni idegenek.


#1: azért tegyünk hozzá két aprócska tényt. Egyrészt: a Win7 kiterjesztett támogatása 2020-ig biztosított, azaz a Microsoft még bő 5 évig biztosít biztonsági foltokat a rendszerhez.

A másik, zárójelesen megjegyzem, hogy a Windowsok agyba-főbe frissítése kegyetlenül túlerőltetett és túlmarketingelt dolog. Persze, most várhatóan fél órán belül az összes, magát nagymenő informatikusnak képzelő vérpistike, Microsoft-evangelista, és sok, magát két informatikai folyóirat elolvasásától már beiztonsági szakembernek képzelő tag nekem fog esni, meg kegyetlenül lepontozni, de a sokéves tapasztalat azt mutatja, hogy távolról sem jelent akkora biztonsági rést a Windows-frissítések mellőzése, mint ahogy azt sokan beállítják. Számtalanszor hoznak olyan gépet, amin hemzsegnek a vírusok, trójaik, meg még ki tudja, mi, "pedig állandóan frissítve volt". Persze, az egyszeri, tudatlan, jóhiszemű felhasználóval könnyű elhitetni, hogy attól lesz a rendszere biztonságos, ha állandóan mindent frissít, és ha véletlenül nem frissíti a Windowst, akkor egyből a világ összes vírusa őt fogja támadni, a világ összes hackere pont az ő gépét akarja majd feltörni, sőt, olyan ügyfélhez is volt már szerencsém, aki megpróbálta a billentyűzet hardveres hibáját arra fogni, hogy "tegnap megszűnt az XP támogatottsága".

Persze, vannak helyzetek, ahol kulcsfontosságú, hogy minden egyes aprócska biztonsági rés be legyen foltozva (szerverek...), de egy kutya közönséges, átlagos felhasználó gépe nem ettől lesz védett vagy veszélyeztetett. Egy megfelelően védett, és szakszerűen használt gép teljesen biztonságosnak mondható akkor is, ha egyetlen Windows Update-foltot sem telepítettek rá.


#2: Ha tényleg rendszergazda vagy, akkor tudhatnád, hogy:

- A Windowsokat soha nem írják újra nulláról. Mindegyik az előző verzió több-kevesebb módosításával jön létre. A Win8-nak ugyanúgy az őse a Vista, akár csak a Win7-nek, vagy a Win10-nek.

- Attól, mert valamit átírnak, továbbfejlesztenek, még egyáltalán nem biztos, hogy az előd hibáit és stabilitási problémáit is benne hagyják.

"A 8.1 alapjaiban véve más." Dehogy más... Alaposan átszabták a kinézetét, megalkották ezt a "szép" metroszexuális felületet, ezt-azt fejlesztettek rajta, de alapvetően egyáltalán nem más.

Ha pedig stabilitás, a Win8.1 is szénné tud fagyni.

Persze, ha valaki a tények helyett a marketingmaszlagot veszi alapul...

2014. dec. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
41%

Második vagyok. Ha azt veeszük alapul, hogy a windows 8 tervezése hamarabb kezdetét vette, mint a 7 kiadása, akkor annak valószínüleg oka van.

Nem azt mondom, hogy mert az előd hibás volt akor a 7 is az, de az érezhető, hogy nem sikerült mindent kijavítani. 8.1nél pedig még ritka volt hogy kiakasztottam a rendszert. A 10-et meg azért nem tanácsolom, mert ami elérhető az béta, idő kell még neki.

A frissítésekkel egyet értek, sőt, sokszor csúnyán be tudják lassítani a gépet, vannak frissítések amik inkább rontanak mint segítenek.

2014. dec. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm mindenkinek!
2015. febr. 26. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!